Vďaka nálevu s vlašskými orechmi sa ich účinné látky stokrát znásobia. Budete potrebovať 500 g orechov a…

Ak sa ľudia začnú rozprávať o výhodách vlašských orechov, môže sa zdať, že z toho bude nekonečná konverzácia. Obsahujú cenné mastné kyseliny, bielkoviny, množstvo vitamínov a ďalšie potrebné látky pre naše telo.

Niektoré rodiny dodržiavajú tradíciu, že ak sa v rodine narodí dieťa, vysadí sa pre neho na dvore orech. V zlých časoch sa nakŕmi, aj zbaví chorôb.

Teraz si predstavte, že všetky prospešné látky, uložené v orechu, sa stokrát znásobia! Nie je to nič zložité, takže to vyskúšajte! Pôsobením prirodzenej vlhkosti sa orech stane skutočným elixírom večnej mladosti.

Už počas jedného mesiaca konzumácie jadier vlašských orechov posilníte vašu imunitu, obnovíte a prečistíte bunky, zlepšíte funkciu nervovej sústavy a váš krvný obraz vám budú závidieť aj astronauti.

Aký je dôvod tejto premeny? Jadrá orechov (tak ako aj v obilninách strukovinách a vo všeobecnosti v akýchkoľvek semenách) obsahujú „spiace “ rastové látky. Pri vystavení vlhkosti sa vypustia a následne sa rozložia na jednoduchšie látky a cukry.

Ďalším stupňom je premena proteínov na aminokyseliny a tukov na kyseliny. Všetky užitočné látky v jadre sú transformované do najstráviteľnejšej formy.

Ako naklíčiť orechy

Potrebujete 0,5 kg vlašských orechov a čistú studenú vodu. Zalejte orechy tak, aby ich voda len pokryla a nechajte odstáť na okennom parapete po dobu 14 dní. Nezabudnite meniť vodu každý druhý deň!

Po 2 týždňoch môžete začať svoj omladzovací program. Jedzte 3 jadierka každé ráno a večer. Toto množstvo by malo vydržať na týždeň. Dôležité: naklíčené vlašské orechy nie sú vhodné na konzumáciu pre ľudí, ktorí trpia ochorením pankreasu, ako je pankreatitída!

Orechové klíčky uchovávajte v chladničke počas 7 dní pod potravinárskou fóliou. Na to, aby bol celý proces súbežný, si po prvom týždni namáčania orechov ihneď namočte aj druhú dávku, tým istým spôsobom.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:sovkusom.ru

You Might Also Like