Vaše WC bude vždy čisté a sviežo voňať. Jediné, čo potrebujete, je TOTO!

Čistenie WC je jednou z najviac nepríjemných prác, ktoré musíme robiť aj napriek tomu, že ich nemáme radi. Je to však občas nutné. Ale čo keby sme vám prezradili, že existuje jednoduchší spôsob ako sa to dá urobiť …

Udržanie sviežej a čistej toalety je veľmi dôležité pre zdravie celej rodiny. S trikom, ktorý vám dnes ukážeme, túto domácu úlohu hravo zvládnete. Namiesto toho, aby ste míňali kopu peňazí na drahé čistiace prostriedky obsahujúce mnohé agresívne chemikálie, môžete si vyrobiť domáce čistiace tablety do vášho WC. Ich hlavnou výhodou je, že neutralizujú všetky pachy, odstráni baktérie a zanechajú vaše WC nielen čisté, ale aj voňavé.

Domáce čistiace tablety do WC

Pre výrobu domácich čistiacich tabliet na toaletu budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

    • 60 ml citrónovej šťavy
    • 160 g jedlej sódy
    • 1/2 lyžice octu
    • 1 lyžica peroxidu vodíka (3% z lekárne)
    • 15-20 kvapiek vonného oleja

Postup

1. V malej miske zmiešajte jedlú sódu s citrónovou šťavou (pri miešaní to môže jemne peniť). V inej miske zmiešajte ocot a peroxid vodíka a túto zmes pridajte k sóde a šťave.

2. Následne pridajte vonný olej podľa vlastného výberu pre osviežujúcu vôňu.

3. Lyžicou odoberte časť hmoty a vyformujte z nej niekoľko tabliet v tvare gule, ktoré položte na papier, aby uschli. Bude to trvať najmenej 4 hodiny, ale nebojte sa nechať ich schnúť aj cez noc.

4. Keď uschnú, uložte ich do vzduchotesnej sklenenej nádoby v blízkosti vášho WC.

5. Zakaždým, keď budete potrebovať vyčistiť vašu záchodovú misu, hoďte do nej jednu tabletu. Robte tak 2 až 3 krát týždenne.

Záver

Môžete si do nich namiešať rôzne vonné oleje, a tak získať stále novú vôňu. Nevyčistí len vodný kameň, ale tiež zničí všetky baktérie aj iné patogény, ktoré sa zvyknú v toalete často vyskytovať.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like