V zasneženom parku ležalo odložené novorodené dievčatko: Polícia prosí matku, aby sa ozvala

Na svete bola ešte len niekoľko hodín a už musela zvádzať boj o holý život. Metropolitná polícia našla vo štvrtok v noci v parku vo východnom Londýne novorodené dievčatko. V tej dobe sa okolité teploty pohybovali pod bodom mrazu…

Britská polícia zverejnila prvú fotografiu bábätka, ku ktorému bola vo štvrtok neskoro v noci privolaná hliadka potom, čo novorodeniatko našli šokovaní ľudia opustené v obvode Newham na východnom okraji britskej metropoly.

V tej dobe okolité teploty klesli na -1 stupeň a je teda malý zázrak, že silne podchladené dieťa doteraz žilo. Jeho stav však nebol nijako dobrý. Okamžite sa ho ujali záchranári a odviezli ho do nemocnice, kde sa lekárom podarilo uviesť ho do stabilizovaného stavu.

Londýnski strážcovia zákona sa vyjadrili v tom zmysle, že sú krajne znepokojení osudom matky dieťatka, ktorá by mohla potrebovať neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Vyzvali ju, aby kontaktovala ich dispečing alebo záchrannú službu.

“Obraciam sa na matku dieťaťa a prosím ju, aby kontaktovala políciu, príslušnú nemocnicu alebo lekársku ordináciu. Je pre nás dôležité vedieť, že ste v poriadku, “povedal inšpektor Shane Clarke z policajného oddelenia pre severovýchodný Londýn. Súčasne poprosil možných svedkoch udalosti, aby sa ozvali a umožnili opätovné stretnutie matky a jej dieťatka.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like