V stredu 31.januára nastane výnimočná udalosť, ktorú už naša planéta nezažila 150 rokov. Čo sa bude diať?

V stredu 31. januára 2018 sa na oblohe objaví vzácny úkaz, ktorý ľudstvo mohlo uvidieť naposledy pred 150 rokmi. Čo sa bude diať?

 

Blíži sa vzácny nebeský úkaz. Prvýkrát za 150 rokov sa celkové zatmenie Mesiaca objaví počas úkazu „modrý mesiac“. Všetko budete na oblohe môcť sledovať 31. januára 2018. Podľa NASA mesiac stratí svoju jasnosť a bude vidieť tajuplnú žiaru, ale slabšiu ako obvykle.

Super modrý krvavý mesiac

Prečo je udalosť, ktorá sa uskutoční 31. januára, tak jedinečná? Dohromady sa spoja tri vzácne udalosti. Dohromady to môžeme nazvať „super modrý krvavý mesiac“. Modrý mesiac sa objavuje v priemere raz za dva a pol roka, avšak spolu s úplným zatmením, kedy sa úkaz nazýva krvavý mesiac, sa objavil naposledy v roku 1866.

Najlepší pohľad na mesiac budú mať obyvatelia Severnej Ameriky, Havaja a Aljašky. V Spojených štátoch bude zatmenie čiastočné a ľudia budú musieť vstať skoro ráno, aby ho videli. Ale za ten pohľad za to určite bude stáť!

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

 

You Might Also Like