V skrini som našla starú obliečku na vankúš, ktorú som chcela dávno vyhodiť. Potom som však našla tieto báječné inšpirácie, ktoré budete chcieť vyskúšať tiež

V každej domácnosti sa nájdu staré vankúše so starými obliečkami. Väčšinou ani jeden z nich nevyzerá, že by sa z nich dali vytvoriť aké-také zázraky. Táto žena však mala toľko fantázie a taký silný zmysel pre recykláciu, že zo starých vankúšov vytvorila hotovú fantáziu. Namiesto toho, aby ich hodila do smetí alebo rozstrihala na handry, vyrobila si báječné bytové dekorácie. A nezabudla sa nimi pochváliť aj na internete.

Ak sa aj u vás doma nájdu nejaké obliečky na vankúše, periny či vzorované plachty, ktoré zažili ešte vašu babičku, prípadne prababičku, inšpirujte sa týmito nápadmi a vytvorte si z nich niečo krásne, útulné a domácke. Ale predovšetkým – vaše.

Vrece na špinavú bielizeň

Ak máte podobný systém na zbieranie špinavej bielizne, použite staršiu peknú obliečku na perinu. Namiesto nezdravých umelých materiálov, ktoré nachádzame v podobných produktoch, použite bavlnu a aj špinavé a zapáchajúce veci budú voľnejšie dýchať a nebudú zatuchnuté. Okrem toho to vo vašej kúpeľni bude vyzerať omnoho krajšie.

Krásne náramky

V súčasnosti sú veľkým módnym trendom aj takéto náramky z prírodných materiálov s kvetovanými či romantickými vzormi. V tomto prípade už stačí iba dokúpiť komponenty na zapínanie a pásy staršej látky zrolovať a zapliesť do seba. Za takúto bižutériu nedáte naozaj nič.

Vintage kabelka

Aj vy ste fanúšičky vintage módy? V obchodoch vintage veci nájdete ťažko a na internete sú pridrahé. Takúto kabelku si viete ľahko vyrobiť doma. Recyklujte staršiu kabelku a vrchný diel s rúčkou a zapínacím patentom oddeľte od spodného dielu a potom si k už len prišite diel zo staršej obliečky. Ak použijete ešte aj čipku alebo ľudový motív, nádherný kúsok je na svete. Taký istý nebude mať nikto na svete.

Retro obaly na fotografie

Ďalší skvelý spôsob, ako si udržať rodinné fotografie v bezpečí textilných obálok. Ak nie ste práve milovníčkami fotoalbumov, pretože zaberajú viac miesta v poličke, vyrobte si takýto jednoduchý kúsok pomocou starej obliečky, ihly a nite.

Roztomilé obrúsky

V súčasnosti veľmi letia textíliové obrúsky. Pri stolovaní sa aplikujú do prestierania buď na praktické využitie, ako klasické servítky, alebo ako dekorácie, do ktorej sa balí príbor. Inšpirujte sa a využite krásne vzory na starých obliečkach. Dnes také vzory zoženiete už len veľmi ťažko.

Puzdro na oblek

Máte doma šaty alebo oblek a neznášate tie umelohmotné puzdrá, rovnako ako my? Nič nie je ľahšie ako ušiť si puzdro na oblečenie zo staršej obliečky. Oblečenie po vytiahnutí nebude smrdieť ako z továrne na plasty a nebude zatuchnuté. Bavlna s jej vzdušnými vlastnosťami uchová vaše oblečenie voňavé po celý rok.

Vintage utierky

Ušiť si krásne a originálne utierky do kuchyne je najjednoduchšia vec na svete. Vystrihnite si dva rovnaké diely zo staršej obliečky, jemne ich zošite po okrajoch a potom ich napevno zošite s pomocou hrubšej stužky. Nádherné kúsky rozžiaria každú kuchyňu!

Dekoračné vešiaky

Takéto vešiaky sa v minulosti používali bežne. Ich výhodou bola obrovská praktickosť, pretože vďaka látke sa z nich šaty, ktoré dámy nosili oveľa častejšie ako dnes, nezošmykovali a nekrčili. Dnes už nosíme jemné šaty menej, ale zato nosíme hodvábne blúzky a topy. Rozhodne by nám takéto vešiaky ušetrili prácu.

Patchworkové závesy

Patchwork je ešte stále v móde. Zbožňujú ho predovšetkým ľudia, ktorí majú radi prírodné materiály, radi vyrábajú vlastnými rukami či jednoducho sú ohľaduplní k prírode a chcú recyklovať. A takéto nádherné závesy rozžiaria každú miestnosť, ktorá je zariadená strohejšie a nedominujú v nej vzory. Rozveseľte svoj domov a dajte si trochu práce. Vytvoriť závesy nie je nič náročné.

Box na čačky

Poteší sa mu najmä vaša dospievajúca dcéra, no radosť možno urobí aj vám. Takýto box sa hodí do skrine, na ponožky, ktoré sa nám nechce skladať, či do kúpeľne na hrebene, kefy, natáčky. Stačí si vziať akúkoľvek krabicu od topánok a ušiť na ňu takýto vak.

Nákupná taška

Podobné síce dostanete ku každému tretiemu nákupu nad určitú sumu, no prečo si nevytvoriť vlastnú, poriadnu a hlavne pevnú?

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like