V polovici tehotenstva porodila mŕtve dieťatko. To však ešte nebola najhoršia správa, ktorú jej doktori oznámili.

Žene menom Amy Mattinglová, ktorá pochádza z Anglicka, pomaly nezostáva žiaden čas na život. Takýto verdikt sa dozvedela od lekára. To ju viedlo k tomu, aby poukázala na to, že svoj život máme vo svojich rukách a poučili sa z jej obrovskej chyby.

Táto žena mala 32 rokov, keď zostala tehotná. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, pokiaľ by ju od istého času nezačali sužovať hnačky, sprevádzané zvracaním. Pomyslela si, že to nie je nič vážne a prejde to samé. Veď vo svete je vela viróz a toto mohla byť príčina. Všetko sa zmenilo, keď v polke tehotenstva porodila mŕtve dieťatko.

Doktori všetky príznaky pripisovali tomu, že bola tehotná. Avšak týmto pôrodom to neskončilo, ale naopak, jej váha sa rapídne začala meniť a mladej žene začala ubúdať váha. Všimlo si to aj jej okolie. Testy, ktoré jej boli spravené nič nepreukázali a stále to pripisovali tomu smutnému pôrodu.

Tieto výsledky ich však nepresvedčili a urobili pre istotu radu ďaľších vyšetrení. S jej zdravím to išlo čím ďalej dolu vodou, ale záver, ku ktorému napokon doktori dospeli ju „dorazil“. Biopsiu, ktorú jej spravili preukázala, že sa jedná o rakovinu hrubého čreva.

Pri takomto ochorení sa postupuje tak, že pacientovi sa odstráni značná časť čreva a vytvorí sa nový otvor. Ďalej nasleduje chemoterapia .Bohužiaľ, u tejto mladej ženy liečba nemala pozitívny efekt. Preto Amy má posledné mesiace života.

Táto mladá bojovníčka sa nevzdala a začala aktívne upozorňovať na túto zákernú chorobu a tým pomôcť ostatným ľuďom, ktorí prežívajú to, čo Amy. Ale neubráni sa výčitkám, prečo tak dlho čakala a nešla za doktorom. Možno by mohla žiť ďalej.

Jej rada je, že chodiť na bežné prehliadky k doktorovi vám môžu zachrániť život, preto ich nevynechávajte a vždy, keď máte navštíviť lekára choďte k nemu. Choroba zachytená v ranných počiatkoch sa ešte dá liečiť. Nenechajte to zájsť až tam, kam Amy. Život máte iba jeden.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: videoboom.cc

 

 

You Might Also Like