V oblasti bruška a bokov som schudla o 2 veľkosti, a to bez cvičení a diéty!

Spolu so sedavým štýlom života trpíte nielen vy, ale hlavne aj vaša chrbtica. Pokiaľ sa máte vo zvyku ešte aj hrbiť, je jasné, že problematické partie v oblasti brucha a bokov sa ešte viac zvýraznia. Naučíme vás, ako si narovnať chrbticu, zmenšiť bruško a vytvarovať boky.

Zlé postavenie panvy

Japonský lekár Fukutsudzi sa dlhých 10 rokov venoval výskumu a vyvinul jedinečnú metódu formovania postavy. Lekár dospel k záveru, že jedným z hlavných dôvodov širokého pásu je zlé postavenie panvy. Ak budete správne stáť, bude v poriadku aj pás, poloha žalúdka a tým aj ploché bruško a správne držanie tela. Výskum dokázal, že pri správnom držaní tela v dôsledku roztiahnutia chrbtice dokáže človek podrásť aj o niekoľko centimetrov.

Fukutsudziho metóda

Ľahnite si na chrbát, na tvrdý a rovný povrch. Umiestnite malý vankúš alebo zrolovaný uterák pod spodnú časť chrbta, do oblasti tesne pod pupkom. Teraz odpočívajte. Po chvíli roztiahnite nohy na šírku ramien a v tejto polohe sa pokúste spojiť oba palce. Palce nakloňte smerom k sebe a bez toho, aby ste jednu aj druhú nohy posunuli z východiskovej polohy sa pokúste o dotyk oboch prstov na nohách. Túto polohu si udržte.

Potom vystrite ruky dozadu a otočte dlaňami k zemi. Podobne ako na nohách, tu sa snažte spojiť malíčky na rukách. V tejto polohe vydržte 5 minút a predýchavajte. Ak je pre vás 5 minút príliš veľa, skúste vydržať aspoň 2-3 minúty. Je to dôležité, pretože práve v tejto polohe vaše telo dostáva to správne držanie.

Keď ste skončili, vstávajte veľmi opatrne. Aby nedošlo k poškodeniu chrbtice, prevaľte sa na bok a potom pomaly vstaňte, ako keď vstávate z postele. Nikdy nevstávajte prudkým a rýchlym sedom na zadok. V prípade, že máte problémy s chrbticou, pred cvičením skonzultujte vaše možnosti s lekárom. Pozrite si názornú video ukážku celého cvičenia Fukutsudziho metódy.

Podľa ľudí, ktorí metódu pravidelne praktizujú, je veľmi náročné popísať pocity, ktoré vás prevalcujú, keď ležíte s vankúšom, alebo valcom pod chrbtom. Telo je krásne roztiahnuté, každý stav má svoje miesto, všetko napätie zmizne a vy cítite len sviežosť, ľahkosť a pružnosť. Toto všetko však možno docieliť až keď prejdete cez prvotnú chvíľkovú bolesť. Vaše telo sa musí postupne naučiť na to, čo mu chýbalo a dostať sa do správnej polohy niečo stojí. To, čo ste celý život zanedbávali, vám vaša chrbtica dá pocítiť.

Účinky a výsledný efekt

Po mesiaci každodenného 5-minútového naťahovania by sa mal váš pás zmenšiť o 5 centimetrov. Dokázali to Japonci, tak prečo by ste to nedokázali aj vy? Možno pochádzame z rozličných kultúr, no na stavbe našich tiel to nič nemení. Vyskúšate Fukutsudziho metódu aj vy? My určite áno!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like