V črevách máte kilogramy odpadu a toxínov. Táto očistná kúra vám pomôže sa ich úplne zbaviť

Mali by ste vedieť, že čistenie čriev je nevyhnutným predpokladom zachovania vášho zdravia, pretože 80% imunitného systému závisí práve na správnom zažívaní…

Po požití jedla dochádza k jeho natráveniu, tj. k rozkladu v žalúdku, a natrávené jedlo ďalej prechádza tráviacim traktom. Stena tenkého čreva absorbuje všetky živiny a nestrávené odpadové látky putujú ďalej do hrubého čreva a konečníka.

Tento proces bohužiaľ neprebieha vždy hladko, takže dochádza k spomaľovaniu priechodu stolice hrubým črevom alebo ku kumulácii odpadových látok, ktoré ďalej škodí vášmu zdraviu.

Akokoľvek absurdne to môže znieť, vaše črevá môžu v určitej dobe v závislosti na telesnej hmotnosti a diéte obsahovať až 2,5 kg toxínov a odpadových látok. To sa týka najmä amerického spôsobu stravovania, ktoré obsahuje veľké množstvo vysoko spracovaných potravín.

Po požití takéhoto jedla sa stolica spomalí a vysuší a jej vylúčenie z tela sa ešte viac komplikuje. Spomalená stolica navyše blokuje odchod nových odpadových látok, ktoré telo potrebuje vylúčiť. Pri týchto ťažkostiach hrozí riziko vzniku cukrovky, narušenie metabolizmu, rozvinutie chorôb pečene a obličiek a rakoviny.

Ak chcete tomuto stavu zabrániť, môžete vyskúšať bezpočetné množstvo postupov pre vyčistenie čriev, napr. aplikáciu klystírov, užívanie prírodných potravinových doplnkov a preháňadiel alebo dokonca hydroterapiu alebo výplachy hrubého čreva. My vám však odporúčame použiť prírodný a bezpečný spôsob, ako sa zbaviť nánosov toxínov v hrubom čreve.

Počas očistnej kúry odporúčame pravidelne užívať mleté ľanové semienko, čím podporíte odchod odpadových látok z tela. Konkrétne by ste mali užívať 1 – 3 polievkové lyžice ľanového semienka denne po dobu 20 po sebe nasledujúcich dní. Týmto spôsobom podporíte funkciu čriev a obnovíte rovnováhu svoje črevnej mikroflóry.

Rozdeľte si očistnú kúru do troch po sebe nasledujúcich týždňov:

Prvý týždeň

Každé ráno vypite 100 ml kefíru, do ktorého ste zamiešali 1 polievkovú lyžicu mletých ľanových semienok.

Druhý týždeň

Každý deň vypite 100 ml kefíru, do ktorého ste zamiešali 2 polievkové lyžice mletých ľanových semienok.

Tretí týždeň

Každý deň vypite 100 ml kefíru, do ktorého ste zamiešali 3 polievkové lyžice mletých ľanových semienok. Zároveň odporúčame piť aspoň 2 litre vody denne. Túto očistnú kúru odporúčame vykonávať raz ročne.

Extra tip: Zmes kefíru sa ľanovým semienkom by mala byť vždy čerstvá, preto si ju nikdy nepripravujte dopredu.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like