V Británii sa na koronavírus nakazil novorodenec, je to najmladší pacient na svete.

Najmladším pacientom, ktorý ochorel zákerným koronavírusom, je novorodenec z Veľkej Británie. Tehotná žena prišla do jednej z londýnskych nemocnici s tým, že má podozrenie na zápal pľúc. Následne sa u nej potvrdili pozitívne testy na koronavírus. Lekári v súčasnosti zisťujú, ako sa dieťa nakazilo.

Podľa informácií britského denníka The Sun prišla tehotná žena do jednej z londýnskych nemocníc s tým, že má podozrenie na zápal pľúc. Lekári jej urobili testy na koronavírus , ktoré vyšli pozitívne. Výsledky testu jej však mali oznámiť až po pôrode.

Koronavírus bol potvrdený aj u novorodenca, ktorý sa tak stal najmladším pacientom s týmto ochorením. Lekári v súčasnosti zisťujú, či sa dieťa nakazilo pri pôrode alebo v maternici. Dieťa a matka sa liečia v iných nemocniciach. V posledných dňoch sa veľa špekulovalo nielen na sociálnych sieťach o tom, že malým deťom sa koronavírus vyhýba. Podľa posledných informácií z Británie je však jasné, že to tak nie je.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like