Už vieme prečo sa cítime staro a priberáme. Nedopustite, aby vek bol brzdou vášho rozvoja a zdrojom množstva výhovoriek.

Mnohí z nás si myslia, že je prirodzené s vekom strácať vitalitu, mať vyšší tlak, vyššiu váhu a menšiu pohyblivosť. Všetko to sú ale len predstavy, založené na tom čo vidíme a počujeme a nieje to pravda. Môže sa nám zdať, že starneme rýchlejšie ako je potrebné a priberáme vekom, ale len preto, že sme často v strese a jeme nevhodné jedlo. Nevhodné stravovacie návyky sú jedným z najčastejších dôvodov hrúbky. Je uponáhľaná doba, kde každý ponáhľa a málokedy sa pozeráme na naše zdravie a čo naše telo potrebuje. Tým tiež spôsobujeme, že zle spíme a máme málo pohybu. Nedopustite, aby vek bol brzdou vášho rozvoja a zdrojom množstva výhovoriek.

Ľudské telo môže byť v skvelej kondícii v akomkoľvek veku, ale musí dostávať všetko čo potrebuje. Stačí sa o telo starať a čas od času mu dopriať „očistu“.

..: Čo znamená „čisté telo“ : ..

1. Čistá diéta – je diéta, ktorá telo nezaťažuje, dodáva dostatok živín pre správnu činnosť, tvorbu energie, hojenie a obnovu.

2. Eliminácia stresu – každý z nás určite zažil ťažkú situáciu, kde telo bolo vystavené silnému stresu, ale stres typu, že niečo nestíhame vyriešime v hlave.

3. Eliminácia toxických látok – kozmetika, alkohol, cigarety, lieky a mnohé ďalšie. Niektorým toxínom sa jednoducho vyhnúť nemôžeme, preto by sme mali jesť zdravú a vyváženú stravu a mať dostatočné množstvo vitamínov. Zelenina je bohatá na antioxidanty a regulujú detoxikáciu v tele.

4. Pohyb – každý z nás potrebuje aspoň trochu pohybu. Môžu to byť aj časté prechádzky. Je potrebné občas rozpumpovať srdce, aby bolo fit a tiež posilňovať svaly. A ako sa hovorí nič neodkladajte na zajtra a začnite rovno dnes.

Suroviny bohaté na antioxidanty: jahody, čučoriedky, maliny, slivky, melón, citrusy, kel, špenát, avokádo, brokolica, karfiol, kapusta

Odporúčaná strava:  strukoviny: zemiaky, sója, ovsené vločky, celozrnná ryža
– vajíčka, ryby, cheddar (mlieko a jogurty čo najmenej)
– pečivo sa snažiť vynechať úplne a keď už tak nahradiť celozrnným
– ovocie + zelenina (najviac korenistá)
– orechy, med, kvalitný tmavá čokoláda, bylinky, zelený čaj

You Might Also Like