Už sa mi nechcelo míňať veľa peňazí za aviváž, tak som si vyrobila túto domácu. Oblečenie je oveľa jemnejšie a krásne voňavé

Aviváž používa väčšina žien pre jej vlastnosti, ktoré sa odrazia na vypratých kúskoch oblečenia. Jemnosť, mäkkosť, jednoduchšie žehlenie. Pri použití aviváže ale vzniká aj množstvo lokálnych alergií, ktoré ľudí vedú k tomu, aby hľadali inú aviváž, investovali viac peňazí, prípadne ju prestali používať úplne.

Domáca aviváž je presne tá zlatá stredná cesta, ktorú všetky hľadáme. Pri aviváži je okrem vône, mäkkosti a hebkosti dôležité ešte niečo. Správna a kvalitná aviváž by mala v sebe obsahovať látku, ktorá pôsobí ako zmäkčovadlo na tkaniny. Jej úlohou je neutralizovať statickú energiu a naše oblečenie tak nadobudne dlhšiu životnosť.

 

 

Statická energia má na ľudskú pokožku veľmi negatívny vplyv. Okrem lokálnych alergií, ktoré môže spôsobovať a prejavujú sa svrbením a suchou kožou, spôsobuje aj bolesti hlavy a únavu. V bežnej drogérii dostanete na výber zo širokej škály výrobkov, málokedy však urobia viac úžitku, než škody. Obsahujú totiž množstvo chemických látok a alergénov. Ak už nechcete chémiou otravovať seba a svoju rodinu, pripravte si vlastnú domácu aviváž , ktorá bude viac, než len voňavá.

zloženie:

1 šálka sódy

750ml teplej vody

800ml octu alebo jablčného octu

20 kvapiek esenciálneho voňavého oleja, podľa vášho vlastného výberu

väčšia nádoba, v ktorej sa všetko zmieša

fľaša s obsahom cca 2 litre a vekom, kde aviváž uskladníte

Príprava:

Do väčšej nádoby vlejte teplú vodu a hneď pridajte jedlú sódu a jablčný ocot. Pripravte si naozaj väčšiu nádobu, pretože ocot a jedlá sóda začnú výdatne peniť. Opatrne ale dôkladne všetko premiešame a čakajte, kým pena nezačne klesať. Prelejte zmes do 2-litrovej fľaše a pridajte 20 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Opäť opatrne, ale dôkladne premiešajte.

Keď pena úplne zmizne, fľašu zavrite a uskladnite na bežné miesto. Nedávajte však na príliš chladné miesta. Pri aplikácii počas prania pridávajte pol šálky aviváže, teda približne 100-120ml. Perte tak, ako ste prali doteraz, nemusíte dodržiavať žiadne špeciálne zásady.

You Might Also Like