Už nikdy viac tvoja kuchyňa nebude špinavá. Týchto zopár rad musí vyskúšať každá gazdinka!

Jediné miesto v dome, ktoré patrí žene je bezpochybne kuchyňa. Tu sa udržuje poriadok a čistota ako inde nie. Aby ste mohli pokračovať v tomto štýle, prinášame vám mnoho rád, ktoré vám v tom dopomôžu!

Čistite pomocou gumy!
Zašlá špina, ktorá sa za ten čas navrstvila, ani to nie je problém pre túto gumu na čistenie. Už bolo na čase si znovu pripomenúť, ako vyzerá vaša kuchyňa bez mastnoty a špiny.

Štetec, ktorý sa zmestí všade:
S týmto štetčekom odstraníte špinu ozaj zo všetkých miest aj tam, kde by ste sa nedostali. Je to dobrý pomocník pre tých najpozornejších.

Mop a sprej v jednom vynáleze:
Takýto pomocník je vhodný do kuchyne, kde si ho nebudete vedieť vynachváliť. Na podlahe po ňom nezostane ani stopy. Všetky gazdinky by sa mu isto potešili.

Žiadna novinka ale!
Nie je to žiadna novinka, handričky vyrobené z mikrovlákien, ktoré dokonale vyčistia všetku špinu. Či už zo skla alebo konferenčního stolíka. Vykúzlite závan čistoty.

Nemusíte mať kefku a saponát zvlášť, keď to ide dokopy:
Tento vynález vám ušetrí veľa nervou a strávených minút pri upratovaní riadu. Uvidíte ako ľahko to ide.

Vysávač:
Prístroj a všetky druhy podlahy. Môžete ho použiť na dlažbu, parkety, plávajúcu podlahu a koberec. Veĺmi šikovný pomocník.

Miesto pre hubku na riad:
Tento jednoduchý nápad je veľmi užitočný, pretože hubka zbytočne neleží vo vode ale pekne sa vyschne. Naviac vaše umývadlo bude vyzerať pekne usporiadane.

Počuli ste už o odmasťovacích utierkach?
Všade samá masť a olej, či na panvici alebo na šporáku alebo na stole. Ako sa najlepšie zbaviť takejto mastnoty? Takéto šikovné utierky vás ľahko zbavia takéjto nečistoty.

Tablety do umývačky:
Zaobstarajte si tablety s vyšším účinkom ako ste používali doteraz. Váš riad bude oveľa čistejší.

Chráňte si ruky:
Rukavice sú jednou z najdôležitejších pomôcok. Ochránia vás pred agresívnymi chcemickými prostriedkami a vaša koža zostne jemná aj naďalej. Nič lepšie na ochranu vaších rúk nie je.

Čistiace kefky:
Používajte ich namiesti hubky, dostanú sa hlbšie do medzier a špár, ktoré idú ťažko vyčistiť.

Nezabúdajte čistiť drvič odpadu:
Vyhnite sa nepríjemnému zápachu, ktorý obťažuje vašu kuchyňu. Použite tieto rozpustné guľôčky , ktoré zápach okamžite eliminujú.

Stará dobrá drôtenka:
Asi najstaršia členka kuchyne je táto drôtenka. Pozná ju ešte babka vašej babky. Často bývat tým zaručeným prostriedkom na odstránenie špiny. Dávajte pozor na to , čo s ňou môžete čistiť. Má drsný povrch a ľahko by sa mohlo niečo poškodiť.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like