Už dlho som sa chystala na čistenie matracov. Toto je najúčinnejší spôsob, ako ich vyčistíte a ako zostanú bez škvŕn a zápachu!

Vždy sa niečo prihodí. Je toľko situácií, kedy sa matrac jednoducho ušpiní a zostanú na nom fľaky, akoby sa tam vyváľalo stádo prasiatok. Hlavne, ak máte doma malé deti. Raz sa pocikajú, inokedy matrac povracajú a potom na neho zase vylejú kašu, či ovocnú šťavu. Posteľ je jednoducho miesto, ktoré nemá pokoj a čistotu, prinajmenšom kým deti neodrastú.

Toto riešenie na fľakaté matrace a škvrny je perfektné z dvoch dôvodov, nielenže matrace vyčistí, ale zbaví ich aj nepríjemného zápachu, ktorý sa v nich rád drží. Len tri kroky a Vaše matrace budú opäť čisté a voňavé, či už sa na ne dostalo čokoľvek a kedykoľvek.

Čo budete potrebovať?

  • 235 ml peroxidu vodíka 3%
  • 3 SK sóda
  • 1-2 kvapky tekutého mydla alebo prostriedku na umývanie riadu

Ako na to?

Zmiešajte v miske všetky zložky a matrac čistite ihneď. Pokiaľ si zmes pripravíte skôr a necháte ju odstáť, môže sa stať, že účinné látky z nej vyprchajú a bude po paráde.

Ako prvé zmiešajte jedlú sódu a peroxid vodíka, a keď sa rozpustí uhličitan vápenatý, čo potrvá asi 1-2 minúty, pridajte kvapku mydla, či prostriedku na umývanie riadu. Zmes prelejte do fľaše s rozstrekovačom a poriadne pretrepte. Potom nastriekajte na škvrny a nechajte 5-10 minút pôsobiť. Ak necháte zmes pôsobiť 15 minút, nič sa nestane.Predovšetkým, ak máte matrac biely. V prípade, že sa matrac nachádza v malej alebo ťažko vetrateľnej miestnosti, pomôžte si ventilátorom. Je lepšie, ak chemikálie bezprostredne nedýchate, preto otvorte okno a nechajte ventilátor, nech výpary nasmeruje von. Zvyšky zmesi utrite a nechajte uschnúť.

Matrac čistite pravidelne. Ideálne je zakúpiť si matrac s poťahom, ktorý jednoducho vyzlečiete a vyperiete. Ani tu však nie je hrozba znečistenia zažehnaná, preto majte po ruke vždy roztok trojpercentného peroxidu vodíka.

Veľa šťastia pri čistení!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like