Útočník s nožom z Banskej Bystrice bol ZADRŽANÝ: Odkaz polície!

Uplynulú nedeľu (3.11.) došlo neďaleko Námestia SNP v Banskej Bystrici k útoku, kedy unikajúci páchateľ dobodal mladú ženu. Z miesta činu okamžite utiekol a zranenú dievčinu nechal napospas vystrašeným svedkom, ktorí zavolali sanitku. Celé Slovensko tak hľadalo 22-ročného násilníka.

Polícia niekoľko dní pátrala po Petrovi A., ktorý v Banskej Bystrici za bieleho dňa dobodal na verejnosti 23-ročnú Ľudmilu. S ťažkými zraneniami bola prevezená do nemocnice, kde musela podstúpiť operáciu. Momentálne je v stabilizovanom stave, no páchateľ ostával na úteku.

5. novembra v nočných hodinách však došlo k zlomu, keď 22-ročného muža zadržali banskobystrickí kukláči priamo u neho doma. ,,Po intenzívnych a rozsiahlych opatreniach sa nám úspešne podarilo chytiť muža, ktorý je podozrivý z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu,” uvádza polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Muži zákona zároveň upokojili Slovákov, že sú v bezpečí. ,,Touto cestou chceme upokojiť všetkých občanov, že tento človek už nikomu neublíži. Zároveň chceme poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali a pomáhali polícii pri jeho hľadaní,” dodali príslušníci policajného zboru.

 

 

Zdroj: Facebook/Polícia SR-Banskobystrický kraj  |  Foto: Facebook/Polícia SR-Banskobystrický kraj, Polícia SR

You Might Also Like