Urobila dieru do uzáveru od vína a všetci sa čudovali prečo. Vďaka tomuto triku sa však počas dovolenky nikto nemusel starať doma o jej kvety

Dovolenka by mala byť hlavne o oddychu. A priznajme si. Koľkokrát sa nám skutočne podarilo nestresovať? Práve jedno zo stresových situácií predstavujú naše kvety.

Aj keď ich zveríme svojim kamarátom alebo rodine, častokrát si kladieme otázku, či na ne nezabudli. Je tu ale jeden veľmi jednoduchý spôsob, vďaka ktorému už nikdy viac nebudete musieť zalarmovať svoju rodinu kvôli kvetom.

Na dosiahnutie správneho efektu nebudete potrebovať viac ako sklenenú fľašu primeranej veľkosti aj s uzáverom.

Fľaše nezabudnite pred použitím správne umyť. Nechcete mať opité kvety, však nie?

A zbaviť papierových etikiet. Pri tomto kroku by vám malo postačiť samotné umytie vodou a papier väčšinou povolí. Ak by sa ale rozmočil, jednoducho ho zmyjete aj s nadbytočným lepidlom pomocou alkoholu.

Fľašu napustite vodou, pričom dbajte na to aby nebola horúca ani studená.

Následne budete musieť urobiť dieru do korkovej zátky. Pri tomto kroku vám dobre poslúži obyčajný špendlík, spinka alebo pevný drôt.

Ak máte kovový vrchnák, žiadny problém. Dierku jednoducho urobíte pomocou klinca a kladiva.

Teraz si skontrolujte prúd vody z vašej fľaše. Pri korkovej zátke by nemal byť silný, ale pri kovovej sa môže stať, že vám bude tiecť viac vody, ako by vaša rastlina potrebovala.

Tento problém vám pomôže vyriešiť obyčajný kus látky, ktorý vložíte medzi hrdlo fľaše a uzáver.

Nakoniec vložte fľašu do kvetináča a máte postarané o svoj kvietok alebo stromček! Fľaše môžete obmieňať a prispôsobovať veľkosti svojej rastliny a kvetináča.

Aby ste predišli tomu, aby vám susedka náhodou fľašu vyhodila, pomaľujte ju rôznymi vzormi. Fľaša tak získa prirodzenosť a osvieži váš kvetináč.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: boredomtherapy.com

You Might Also Like