Týždenná zdravá diéta plná vody, ovocia a výdatných polievok: Za týždeň sa mi vďaka nej podarilo schudnúť až 5 kilogramov a najlepšie nato je, že som nemusela hladovať

Leto je blízko a diéty sú teraz horúcou témou. Ak ste stále nenašli tú správnu diétu pre seba, nechajte sa inšpirovať našou 7- dňovou diétou.

1.deň

Chudnutie stojí na pitnom režime. Či sa vám to páči, alebo nie, piť musíte a dokonca veľa! Veľa ľudí si myslí, že počas diéty môže piť len vodu alebo nesladené čaje. Prečo však nezačať farebnejšie a pozitívnejšie? Prilejte si do čistej vody trochu šťavy z pomaranča, citróna, nahádžte kúsky kiwi, jahôd, alebo mäty. Počas prvého dňa pite neobmedzene a jedzte ovocie. Veľa,  veľa, veľa ovocia. Doslova neobmedzene veľa ovocia. Nič iné totiž v tento deň nie je povolené.

2.deň

Druhý deň budete iný, pretože v ňom bude veľa zeleniny. Opäť môžete jesť čokoľvek a koľko len chcete. Uhorky, mrkva, paradajky, baklažán, cukety, kapusta. Všetka zelenina je dovolená.

3.deň

Tretí deň by ste mali venovať očiste pomocou vody. Stravu v tento deň trochu obmedzte a najedzte sa ovsených vločiek s ovocím na raňajky. Počas dňa pite čo najviac vody a ak vás pochytí hlad, zažeňte ho jablkom, alebo iným druhom ovocia. To vám dodá aj cukor a energiu, ale kalórie nedostanete takmer žiadne. Večer si dajte už len dve vajíčka a opäť veľa pite.

4.deň

V tento deň si uvarte výdatnú polievku. Môže byť napríklad strukovinová s jačmennými krúpmi, ktoré dokonale zasýtia a dodajú všetko, čo telo potrebuje, aby mohlo ísť na sto percent. Strukoviny vás zasa nenechajú hladnými a zároveň obsahujú veľa vitamínov a minerálov. Na raňajky sa do sýtosti najedzte ovocia a potom už len polievkujte. Nezabúdajte piť!

5.deň

Bielkoviny sú potrebné aj pri diéte, preto počas piateho dňa nabite svoje telo proteínmi. Dajte si varenú rybu, kuracinu, vajcia, alebo jogurty. Všetko v takej podobe, akú uvážite. Samozrejme, nič vyprážané ani mastné nie je povolené. Porcie jedál si rozdeľte na päť menších a konzumujte ich pravidelne počas celého dňa.

6.deň

Po dni plnom dobrého jedla sa vráťte do prvého dňa, kedy ste si užívali množstvo vody a ovocia. Na obed si však môžete dopriať obyčajný vývar.

7.deň

Posledný deň je dňom, kedy prejdete z diétnej stravy do normálu a začnete opäť jesť hutnejšie jedlá. Na raňajky si uvarte 2-3 vajíčka, na desiatu zjedzte ovocný šalát, na obed si dajte polievku a na večeru už pokojne zjedzte aj nejaké mäsko.

Pamätajte si, že aj po diéte je potrebná vyvážená strava, preto nepodliehajte pokušeniam v podobe cukrov a sladkostí, veľa pite a snažte sa chuť na maškrty zaháňať čo najšťavnatejším ovocím.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like