Týmto desiatim veciam by sme sa mali vyhýbať, ak nechceme aby sa na nás okolie pozeralo negatívne.

Samozrejme, hodnota človeka nespočíva v tom ako vyzerá. Niektorá z nás úprave zovňajšku venuje viac času, iná menej. Podstatné je, aby energia a krása z človeka vyžarovala zvnútra. Nemusíme nosiť drahé veci, ani používať najkvalitnejšiu kozmetiku, či vyvážať sa na moderných autách. Týchto 10 detailov vám pomôže zahnať všetky klebetnice a možno aj vrátiť kúsok z energie, ktorou ste oplývali, keď ste mali na seba o niečo viac času.

 

Sivá myš

Biele oblečenie je najpraktickejšie, lebo ho perieme zväčša najčastejšie a hodí sa ku všetkému. Bohužiaľ, práve biele veci sú často zdrojom nášho „myšacieho“ vzhľadu. Biela farba na tričkách a košeliach rýchlo zájde, zosivie, alebo zožltne. Nuž a potom vyzeráme ako zanedbané ženy, ktoré nemajú čas ani prať, nieto ešte kupovať nové šatstvo. Nebojte sa farieb a noste farebné veci, ktoré vyzerajú dlhšie sviežo.

Pokrčené šaty

Ak má žena pokrčené oblečenie, vrhá to na ňu veľmi negatívne tiene. I keď sa to ťažko počúva, detail sviežeho vzhľadu spočíva aj vo vyžehlených veciach. Premôžte preto svoju lenivosť, alebo si ukrojte z času, ktorého máte málo a vyžehlite si oblečenie predtým, než vyjdete do ulíc. Zaženiete tak klebetné chmáry, ktoré sa nad vami môžu začať zbiehať.

Gumička na zápästí

Nie je celkom jasné, či je to módny trend alebo nie, no celkom iste je nosenie gumičky na zápästí praktická vec. Pri upratovaní, varení, či iných domácich činnostiach si vlasy jednoducho zopneme do chvosta alebo drdola a ideme na to. Nezabúdajte však na to, že gumička na zápästí pôsobí, akoby ste práve doumývali podlahu alebo toaletu, preto si ju nezabudnite dať dole skôr, než odídete z domu. Na zápästí sa predsa oveľa krajšie vynímajú hodinky, či náramok.

Olúpaný lak na nechtoch

Aj lúpajúci sa lak na nechtoch je niečo, čo z vás robí zanedbanú ženu a pritom to vôbec nemusí byť pravda. Jednoducho ste si nestihli nechty dolakovať, pretože ste si večer radšej ľahli. V tomto prípade je jednoduché riešenie.

Ak sa vám začne lak na nechtoch olupovať a vy nemáte čas si manikúru opraviť, nechty si odlakujte. Alebo si ich lakujte vždy transparentným lakom na nechty, ktorého drobné oškretia nik nezbadá a vaše nechty budú napriek tomu pôsobiť čisto a lesklo.

Príliš dlhé nohavice

Dlhé nohavice síce opticky nohy predĺžia, ale skôr či neskôr si po látke začnete stúpať. Prach z ciest a drobné strapkanie nepôsobí veľmi vábne, preto voľte radšej nohavice, ktoré sa zeme nebudú dotýkať.

Vyblednuté džínsy

Čierne a tmavomodré džínsy majú jednu obrovskú nevýhodu a síce, že už po niekoľkých praniach na nich začnú svietiť známky opotrebovania. Lepšie povedané, farba začína miznúť a rifle vyzerajú ako špinavé a obnosené. Perte preto takéto farby vždy obrátené naruby a najlepšie v studenej vode.

Príliš veľa tašiek

Aj takáto drobnosť dokáže poriadne pokaziť dojem. Ženy, ktoré chodia ovešané nákupom pôsobia na svoje okolie ako uštvaná zver. V jedných potravinách kúpite to, v ďalších ono. Chápeme, všetci vyhľadávame akcie. No preto ešte nemusíte chodiť ovešaná piatimi taškami. Noste so sebou jednu plátennú tašku, alebo si nákup z viacerých obchodov aspoň dajte do jednej igelitky, aby ste neniesli v rukách päť rôznych a navyše poloprázdnych.

Chlpy a prach na látke

Skôr, než odídete ráno z domu, nezabudnite si spolu s kľúčmi vziať do rúk aj lepku na oblečenie. Valčekom si prebehnite látku a pozbierajte nasadané chlpy od domáceho miláčika, či prach. A hotovo!

Žmolky na oblečení

Žmolky sú nepríjemná vec a navyše sa zle odstraňujú. Vznikajú po častom praní, alebo v prípade, že materiál vášho oblečenia nie je veľmi kvalitný. Aby ste svoj obľúbený sveter zbavili nepriateľov, použite raz za čas obyčajnú žiletku.

Zlá veľkosť topánok

Isté pravidlá by sa mali dodržiavať aj v móde, preto si topánky nevyberajte len podľa toho, či sa vám páčia, ale najmä podľa toho, či ju pohodlné a vašej veľkosti. Nie je väčšej hanby ako žena, ktorej prsty alebo päta akosi vytŕčajú z luxusných sandálikov.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like