Týchto 6 produktov pomôže očistiť vašu pečeň. Naozaj pomáha!

Pečeň je jedným z hlavných orgánov nášho tela, ktorý nám pomáha sa vyrovnať s toxínmi vstupujúce do organizmu. V dôsledku konzumácie nezdravých jedál, alkoholu a nadmerného stresu je pre ňu ťažšie vyrovnať sa so správnym fungovaním. Z tohto dôvodu je vhodné ju raz za čas prečistiť.

Ponúkame vám 6 produktov, ktoré sú na túto úlohu ako stvorené. Počas diéty sa vyvarujte alkoholu, znížte počet vyfajčených cigariet, odstráňte z jedálnička mastné, slané, vyprážané a údené produkty. Chute na sladké vyriešte náhradou medu.

  1. Cesnak

Okrem iných skvelých vlastností, dokáže cesnak prečistiť pečeň vďaka jeho antioxidantom a minerálom, ktoré sa v ňom nachádzajú. Stabilizuje krvný tlak v pečeni a očisťuje cievy vyžadujúce selén a arginín, ktorých je v cesnaku habadej!

  1. Grapefruit

Ak zaradíte grapefruit do vášho jedálnička, pečeň vám poďakuje. Tento citrus je prirodzeným zdrojom glutatiónu, čo je významný antioxidant vyživujúci pečeň a zlepšujúci imunitný systém. Plátky grapefruitu si pokojne môžete narezať a pridať do čaju namiesto citrónu.

  1. Cvikla

Červená repa je nielen užitočná pre tých, ktorí majú problémy so žalúdkom, ale aj na to, aby pečeň správne fungovala. Táto zelenina regeneruje pečeňové bunky. Vyskúšajte preto očistu pečene pomocou cvikly a jej šťavy.

  1. Olivový olej

Začnite pridávať do zeleninových šalátov extra panenský olivový olej. Má choleretické a posilňujúce účinky. Niektorí ľudia to robia aj tak, že si každé ráno doprajú 1 ČL oleja nalačno, avšak, bežné pridanie tohto produktu do stravy je úplne dostačujúce.

  1. Med

Hoci by sa sladké potraviny mali z jedálnička vylúčiť, odborníci na výživu odporúčajú dať si 1 ČL medu 30 minút pred jedlom, 2x denne. Aktívne zložky v mede zlepšujú výrobný proces žlče a obnovujú poškodené pečeňové bunky.

  1. Kurkuma

Pečeň minule orientálne korenie! Pridajte ju do svojej stravy, najmä k mäsu. Kurkuma podporuje regeneráciu pečene a stimuluje produkciu a prietok žlče.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:sovkusom.ru

You Might Also Like