Týchto 12 spôsobov využitia škrobu v domácosti ocení každá žena. Vyriešite nimi neraz jeden problém!

Hands spray clean the window

Ponúkame vám tu riešenie pre 13 bežných problémov. Na všetko vám postačí škrob! Nielenže odstraníte špinu, ale viete ním vyčistiť striebro! Skvelé!

Ľudia si myslia, že využitie škrobu je naozaj veľmi malé. Vedia , že sa používa na goliere alebo na zdravý nápoj kissel. Ale čo ak je jeho využitie oveľa širšie? S použitím škrobu si viete pomôcť v domácností. S jeho pomocou ľahko veci vyčistíte  a tak si udržíte poriadok.

Ako použiť škrob? Tu je pár trikov:

Vyčistite staré hračky:
Zašednuté a špinavé hračky z plyšu oživíte taktiež pomocou škrobu. Vezmite papierovu alebo umelú škatuľu, nasypte škrob , vložte hračky a chvíľu pretrepte, tiež ho môžete nechať pôsobiť celú noc, potom ich vyberte a povysávajte.

Vyčistite striebro:
Napustite misku s vodou, pridajte trošku škrobu a striebro bude čistejšie ako keď ste ho kúpili!

Mačací pach:
Aj malá troška škrobu si vie poradiť s otravným zápachom vašej mačky. Môžete ho použiť na koberce, rohožky, nábytok.  Špinavé miesto posypeme škrobom a neskôr umyte vodou.

Odstráňte mastné fľaky:
Všetci sa snažíme vyhýbať  chemikáliím a používať ich v čom namenšom množství,ak je to potrebné. Sú škodlivé pre naše zdravie. Škrob je úplne čistý, žiadna chémia, len príroda. Úžasný pomocník na odstaňovanie škvŕn z pohoviek, kobercov a ‚dalších vecí.

Stlmte vŕzganie podlahy:
Otravné vŕzganie podlahy spôsobujú medzery, preto vezmite škrob a nasypte ho na zem. Vyplní medzery a vŕzganie prestane.

Źiadne šmuhy na oknách:
Do čistiaceho prostriedku  pridajte trošku škrobu a uvidíte ten „ zázrak“. Vaše čistenie bude oveľa jednoduhšie a okná budú žiariť.

Čistenie semišu:
Ak sa vám stalo, že ste si zašpinili vašu semišovú bundu, topánky alebo kabelku, tak použite škrob. Ten pekne vyčistí nežiadúcu špinu. Nasypte ho na požadované miesto  a nechajte chvíľku pôsobiť, neskôr ho odstraňte kefkou alebo hubkou.

Bojujte s nepríjemným zápachom:
Ak vám zmokli tenisky alebo už su staré a ich zápach je odpudzujúci , použite škrob! Na noc ho jednoducho  nasypte do tenisiek a celú noc nechajte pôsobiť. Nepríjemný smrad a nečistota zmiznú.

Pomáha pri slnečnom spálení:
Ak aj vás letné slniečko potrápilo spálením na dovolenke alebo na záhrade, vždy je dobré si niečo na to dať, čo vás ochladí a utíši bolesť. Ubolenú časť potrite vodou zmiešanou so škrobom. V momente sa vám uľaví.

Osviežte si vlasy:
Posypte škrobom korienky vlasov a zľahka ich prečešte. Nemusíte vyhadzovať peniaze za drahé suché šampóny, škrob sa lepšie vysporiada s mastnotou.

Postarajte sa o koženné výrobky:
Ako si vyčistiť koženný kabát alebo bunde bez toho, aby ste museli navštíviť čistiareň? Ľahko a rýchlo! Na špinavé miesto , škvrnu nasypte škrob a utrite vlhkou hubkou. Pre lepší účinok nechajte chvíľku pôsobiť.

Čistič srsti vašich domácích miláčikov:
Ak ani vaše zviertá nemajú radi kúpanie alebo umývanie pomocou záhradnej hadice, potom zaručene vyskúšajte toto! Škrob si presypte do fľašky , a potom pekne sypte na srsť vášho miláčika. Vezmite si kefu a psa alebo mačičku vyčešte.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc /pixabay.com / bigstockphoto.com

You Might Also Like