Trpíte zápchou a už neviete čo by vám pomohlo? Skúste týchto 9 prírodných prostriedkov pre okamžitú pomoc!

Máte problémy so zápchou? Hlavným problémom je pravdepodobne potrava, ktorú prijímate. Napríklad ak jete veľa mliečnych výrobkov alebo máte zlý pitný režim a teda prijímate málo tekutín, môže to spôsobovať zápchu. 

Ďalší hlavný problém je napríklad keď máte prácu, kde veľa sedíte. Takže ak pracujete niekde v kancelárii pri počítači, tak je to jeden z ďalších príčin, prečo trpíte zápchou. Ak vás tento problém naozaj trápi, vykašlite sa na všetky prášky a ušetrite si peniaze. Môžete váš problém totiž vyriešiť oveľa lacnejšie, a to pomocou prírodných prostriedkov, ktoré máte stopercentne doma.

Nepoužívajte preháňadlo a skúste práve týchto 9 prírodných liekov na zápchu.

Voda

Môže sa to zdať ako absurdná vec, ale je to tak. Dodržiavanie pitného režimu je veľmi dôležité pre zažívanie a trávenie a podporuje funkciu svalov. Pokiaľ má telo nedostatok vody, tráviaci systém môže dobre spracovávať živiny a tak predchádzať zápche. Pre dobré trávenie by ste mali vypiť minimálne 8 pohárov vody a udržať tak vaše svaly v činnosti.

Slivková šťava

Možno z jedným z najviac klasických prípravkov na zápchu je slivková šťava. Slivky majú vysoký obsah vlákniny a sobitol. So šťavou to ale nepreháňajte.
Po tejto šťave už nebude mať problémy si dôjsť na toaletu.

Olivový olej

Čistý olivový olej je viac, než kde aký liek a môže vám pomôcť zmierniť problémy zápchy. Vezmeme sa si lyžicu olivového oleja pred raňajkami ráno.
Olej potom stimuluje tráviaci trakt a problémy tak pomaličky odznievajú. Maže črevá a súčasne poskytuje antioxidačnú ochranu.

Citrónová voda

Kyselina citrónová v citróne pôsobí ako stimulant vášho zažívacieho systému a môže tak pomoc vyplaviť toxíny a nestráviteľný materiál z tela, ktorý sa ukrýval pozdĺž stien hrubého čreva. Miešanie šťavy z polky citróna s pohárom vody vám pomôže získať tekutiny, ktoré potrebujete k tomu, aby sa všetko opäť vrátilo do normálu.

Lanový olej

Ľanový olej je pomerne jednoduchý domáci prostriedok pre zápchu. Ide o pomoc, keď sa pokryjú steny čreva a zvyšuje sa tak počet črevných pohybov. Stačí zmiešať 1 lyžicu ľanového oleja s pohárikom pomarančového džúsu. Dávkujte podľa potreby, ale nechajte odležať aspoň 5 hodín aby to začalo pracovať.

Probiotiká

Jedzte jogurty a kefír napríklad na raňajky, a to buď samotné alebo napríklad s vločkami. Probiotické kmene Lactobacillus a Bifidobacterius podporujú zdravé črevo, čo vedie k zmierneniu problému s vašou zápchou.

Prášok do pečiva

Zmiešajte jednu čajovú lyžičku prášku do pečiva v 1/4 šálky teplej vody a budete prekvapení ako táto zmes zmierni bolesti a tlaky vo vašom bruchu, ktoré sú spôsobené zápchou. Znižujú sa tak príznaky a pomáha napríklad aj od pálenia záhy.

Cvičenie

Pohyb podoporuje svaly a stimuluje trávenie. Lekári odporúčajú napríklad prechádzku po jedle.  Naríklad aj joga alebo pilates vám môžu pomôcť od problémov s trávením.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ HEALTHIESTALTERNATIVE.COM

You Might Also Like