Trpíte zápchou a už neviete čo by vám pomohlo? Skúste týchto 9 prírodných prostriedkov pre okamžitú pomoc!

Máte problémy so zápchou? Hlavným problémom je pravdepodobne potrava, ktorú prijímate. Napríklad ak jete veľa mliečnych výrobkov alebo máte zlý pitný režim a teda prijímate málo tekutín, môže to spôsobovať zápchu. 

 

Ďalší hlavný problém je napríklad keď máte prácu, kde veľa sedíte. Takže ak pracujete niekde v kancelárii pri počítači, tak je to jeden z ďalších príčin, prečo trpíte zápchou. Ak vás tento problém naozaj trápi, vykašlite sa na všetky prášky a ušetrite si peniaze. Môžete váš problém totiž vyriešiť oveľa lacnejšie, a to pomocou prírodných prostriedkov, ktoré máte stopercentne doma.

Nepoužívajte preháňadlo a skúste práve týchto 9 prírodných liekov na zápchu.

Voda

Môže sa to zdať ako absurdná vec, ale je to tak. Dodržiavanie pitného režimu je veľmi dôležité pre zažívanie a trávenie a podporuje funkciu svalov. Pokiaľ má telo nedostatok vody, tráviaci systém môže dobre spracovávať živiny a tak predchádzať zápche. Pre dobré trávenie by ste mali vypiť minimálne 8 pohárov vody a udržať tak vaše svaly v činnosti.

Slivková šťava

Možno z jedným z najviac klasických prípravkov na zápchu je slivková šťava. Slivky majú vysoký obsah vlákniny a sobitol. So šťavou to ale nepreháňajte.
Po tejto šťave už nebude mať problémy si dôjsť na toaletu.

Olivový olej

Čistý olivový olej je viac, než kde aký liek a môže vám pomôcť zmierniť problémy zápchy. Vezmeme sa si lyžicu olivového oleja pred raňajkami ráno.
Olej potom stimuluje tráviaci trakt a problémy tak pomaličky odznievajú. Maže črevá a súčasne poskytuje antioxidačnú ochranu.

Citrónová voda

Kyselina citrónová v citróne pôsobí ako stimulant vášho zažívacieho systému a môže tak pomoc vyplaviť toxíny a nestráviteľný materiál z tela, ktorý sa ukrýval pozdĺž stien hrubého čreva. Miešanie šťavy z polky citróna s pohárom vody vám pomôže získať tekutiny, ktoré potrebujete k tomu, aby sa všetko opäť vrátilo do normálu.

Lanový olej

Ľanový olej je pomerne jednoduchý domáci prostriedok pre zápchu. Ide o pomoc, keď sa pokryjú steny čreva a zvyšuje sa tak počet črevných pohybov. Stačí zmiešať 1 lyžicu ľanového oleja s pohárikom pomarančového džúsu. Dávkujte podľa potreby, ale nechajte odležať aspoň 5 hodín aby to začalo pracovať.

Probiotiká

Jedzte jogurty a kefír napríklad na raňajky, a to buď samotné alebo napríklad s vločkami. Probiotické kmene Lactobacillus a Bifidobacterius podporujú zdravé črevo, čo vedie k zmierneniu problému s vašou zápchou.

Prášok do pečiva

Zmiešajte jednu čajovú lyžičku prášku do pečiva v 1/4 šálky teplej vody a budete prekvapení ako táto zmes zmierni bolesti a tlaky vo vašom bruchu, ktoré sú spôsobené zápchou. Znižujú sa tak príznaky a pomáha napríklad aj od pálenia záhy.

Cvičenie

Pohyb podoporuje svaly a stimuluje trávenie. Lekári odporúčajú napríklad prechádzku po jedle.  Naríklad aj joga alebo pilates vám môžu pomôcť od problémov s trávením.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

ZDROJ HEALTHIESTALTERNATIVE.COM

You Might Also Like