Trpíte na opuchy nôh a členkov? Už nemusíte, pozrite sa, aké 3 prírodné prostriedky Vám pomôžu!

Opuchnuté členky a nohy? Tak to vôbec nie je nič príjemné. Opuchy nôh môžeme tiež nazývať edém. Ide o nepríjemnú situáciu, keď sa v tele zadržiavajú tekutiny. 

Často sa tento stav objavuje u ľudí, u ktorých tekutina zostáva v priestore medzi telesnými bunkami. Krv a tekutiny sa z toho dôvodu pohybujú späť do nôh, čím začnú členky a nohy opúchať. Opuchy sú však jedná vec, bolesť tá druhá. Edém môže byť a často aj je bolestivý. Vo chvíli, keď sa problém dlhodobo nerieši, môže táto „maličkosť“ viesť až k trvalému poškodeniu dolných končatín.

Čo je príčinou opuchov?

Opuchy nôh majú rôzne príčiny. Spravidla ide o vysoký príjem sodíka, zlý krvný obeh, nedostatok vitamínov, problémy s prietokmi krvi z žíl v nohách späť do srdca, nedosatok pohybu, stres, tehotenstvo, menštruácia, chronické pľúcne ochorenia, vysoký krvný tlak, problémy so srdcom, rôzne alergie, choroby pečene, problémy s obličkami, poruchu funkcie štítnej žľazy, antikoncepcia.

Zadržiavanie tekutín v tele môže mať tiež vplyv na ďalšie telesné prejavy. Napr. na stuhnutosť kĺbov, tepovú frekvenciu, zmenu hmotnosti, nadúvanie či zvýšenie krvného tlaku.

Ani v jednom prípade nejde o príjemné dôsledky zadržiavanie tekutín v tele, prinášame Vám preto tip na tri prírodné a účinné „lieky“, ktorými dokážete úspešne zmierniť, či dokonca odstrániť opuchnuté nohy. Čo viac, príprava je veľmi jednoduchá, takže Vám nič nebráni vyskúšať ich v pohodlí svojho domova!

Mätový kúpeľ

Mäta a mentol! Jedinečné suroviny, ktoré vyvolávajú chladivý pocit, ktoré nádherne prospeje opuchom v oblasti nôh. Tento zázračný kúpeľ tiež pomôže zmierniť napätie svalov, čo zlepšuje krvný obeh a pomôžu odstrániť nadbytočnú tekutinu.

Čo budete potrebovať?

  • 1/2 šálky mäty
  • 4 šálky vody

Ako na to?

V hrnci spolu zmiešajte vodu a mätu, dajte na sporák a nechajte desať minút povariť. Následne odvar zložte zo sporáka a nechajte ďalších 10 minút vychladnúť. Potom už len stačí tento „lektvar“ naliať do lavóra a namočiť si v ňom nohy zhruba na pol hodinu.

Vodný kúpeľ z Tonicu

Nuž … Znie to trochu neuveriteľne, ale aj tonic môže pomôcť na opuchnuté končatiny. Odporúčame preto skúsiť aj kúpeľ nôh v Tonicu. Ideálna je izbová teplota, však nevadí, keď bude tonic vychladený. Pre mnohých to môže byť istý pocit úľavy. Nohy by ste mali v tomto kúpeli ponechať aspoň po dobou 30 minút. Spravidla platí, že bublinky a chinín pomáhajú v boji so zápalmi.

Slaný kúpeľ

Pre upokojenie opuchnutých nôh pomáha aj slaný kúpeľ. V skutočnosti ide o rýchly spôsob, ako Vašim nohám uľaviť. My jednoznačne odporúčame Epsom soľ. Túto soľ potom pridajte do vody, čím vytvoríte hypertonický roztok.

Čo budete potrebovať?

  • 1/2 šálky Epsom soli
  • vodu

Ako na to?

Ide o veľmi jednoduchú prípravu. Vezmite si len lavór s vodou a pridajte 1/2 šálky Epsom soli. Potom už len stačí položiť do slanej kúpeľa nohy a počkať si na úľavu.

Prajeme veľa šťastia pri znižovaní opuchov!

You Might Also Like