Trpíte často problémami s krčnou chrbticou? Už nemusíte, dnes Vám prinášame trik, ako stuhnutý krk odblokovať v priebehu 2 minút!

Ak trpíte často svalovými kŕčmi v oblasti krčnej chrbtice či stuhnutým krkom, dokážete si reálne predstaviť, ako je to nepríjemné. Ide o bolesť, ktorá mnohokrát dokáže znemožňovať základné každodenné aktivity, či vo chvíli, kedy musíme do práce, alebo chceme ísť na výlet, nie je práve ideálne.

Dnes sme si pre Vás preto pripravili video, vďaka ktorému sa jednoducho naučíte, ako takýto uskutočnený problém vyriešiť a to vskutku rýchlo, do dvoch minút!

Jedná sa o pár naťahovacích cvikov, ktoré Vám vďaka odblokovania krku a uvoľneniu stuhnutých svalov, obnoví ohybnosť krčnej chrbtice.

Cvik č. 1

Tento cvik je ideálny, keď Vás bolí ľavá strana krku. Mali by ste položiť prsty na miesto, odkiaľ bolesť vychádza a otočiť hlavou čo najviac doľava. V prípade pravej strany, všetko vykonajte rovnako, akurát zrkadlovo.

Pritlačenými prstami začnite pohybovať po stuhnutom svale smerom nadol. Túto masáž by ste mali opakovať cca 4-5x.

Cvik č. 2

U druhého cviku pri rovnakej bolesti (ľavá strana) sa snažte hlavu mierne predkloniť dopredu a otočiť na pravú stranu pod uhlom 45 stupňov.

Pravou rukou si snažte pomôcť ťahať hlavu zľahka dole. Opakujeme ľahko! Len s použitím váhy Vašich rúk. Takto by ste mali vydržať 15-20 sekúnd a potom trochu pritlačte.

Následne hlavu vyrovnajte a cvik znovu opakujte, len s tým rozdielom, že hlavu už nemusíte predkláňať dopredu, ale len normálne ohnúť pod uhlom 45 stupňov.

V prípade bolesti druhej strany, vykonajte tento cvik zrkadlovo.

Cvik č. 3

Pri tomto cviku budete pracovať s rovnakou časťou tela, ktorá je postihnutá. To znamená, že bolí ak Vás pravá strana, zovrite päsť na ruky rovnakej strany, teda pravé, a priložte ju na boľavé miesto.

Potom by ste mali hlavou a krkom tlačiť oproti pästi, ktorá by mala tlačiť zas proti hlave.

Týmto cvikom budete stimulovať nervy, ktoré vedú do mozgu, vďaka čomu mozog následne vyšle stuhnutému svalu signál, aby sa uvoľnil.

Neváhajte a vyskúšajte pri prvej príležitosti!

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like