Trpela som nesmiernymi bolesťami žalúdka, ale nevedela som prečo. Vďaka týmto účinným domácim receptom ma už tieto problémy netrápia

Gastritída je v dnešnej dobe bežným a častým ochorením žalúdka. Neznesiteľné bolesti zapríčinené zápalom alebo podráždením sliznice žalúdka trápia ľudí rôznych vekových kategórií. Ak ste sa s gastritídou stretli, vedzte, že okrem liekov na jej potlačenie existujú aj iné spôsoby, ako bolestiam predísť.

Vyskúšajte niektorý z týchto domácich receptov, ktoré pomáhajú v boji proti nepriaznivým prejavom ochorenia žalúdka.

 

 

Príčinou vzniku gastritídy je celý rad faktorov: zlá výživa, prejedanie sa a nesprávna diéta, stres, nadmerná konzumácia alkoholu alebo fajčenia, bakteriálna alebo vírusová infekcia a v neposlednom rade aj užívanie liekov. Takáto nesprávna životospráva alebo prítomnosť baktérie vo vašom tele môže viesť k veľmi bolestivým a nepríjemným príznakom, pocitom nevoľnosti, plynatosti, nutkanie na zvracanie, strate chuti do jedla, pálenie záhy, hnačkám a v neposlednom rade vedie gastritída k vzniku vredov.

Ak ste zástankyňou šetrnejšej a prírodnej formy pomoci pri bolesti a iných nepríjemných prejavoch tohto ochorenia, mali by ste staviť na domáce recepty. Tieto tradičné tipy, ktoré vám pomôžu vysporiadať sa s príznakmi ochorenia už vyskúšalo množstvo ľudí s pozitívnym výsledkom. Nezabudnite však voľbu konkrétneho spôsobu domácej liečby konzultovať so svojim gastroenterológom!

 

 

Odvar z ľanových semienok

Tento domáci odvar je obzvlášť účinný pri liečbe gastritídy a nesmierne pomáha pri bolestiach žalúdka. Pol litrom vriacej vody zalejte jednu veľkú polievkovú lyžicu ľanových semienok a nechajte ich potom lúhovať v zakrytej nádobe aspoň hodinu. Vznikne tekutina slizkej konzistencie, ktorú treba vypiť, najlepšie na viackrát počas dňa. Ideálne je tekutinu želatínovej textúry piť 3 – 4 krát do dňa pred jedlom. Tento vývar nevyzerá vábne, ale skvele priľne na steny žalúdka, čím ho chráni pred negatívnymi vplyvmi žalúdočných štiav.

Na zníženie bolesti žalúdka tiež skúste prikladať na postihnuté miesto zohriaty sáčok s ľanovými semienkami.

 

 

Šťava zo zemiakov

Aj keď ste sa s týmto druhom šťavy možno ešte nestretli, je to fantastický spôsob ako zatočiť s nežiadúcou gastritídou a jej prejavov. Zemiaková šťava je bohatá na aminokyseliny, vlákninu, bielkoviny a minerálne látky, ktoré účinne pomáhajú zbavovať bolesti. Nápoj tiež pomáha zlepšovať peristaltiku čriev a urýchľuje regeneráciu sliznice žalúdka.

Na prípravu liečivej šťavy nepoužívajte zelenkavé, mäkké alebo klíčiace zemiaky. Ideálne sú odrody ružovkastého sfarbenia. Zemiaky dôkladne umyjeme ale nezbavujte ich šupky. Použite odšťavovač alebo zemiaky jednoducho nastrúhajte na strúhadle a šťavu vyžmýkajte.

 

 

Dbajte na to, aby ste šťavu pili prvých desať minút bezprostredne po jej príprave, kedy je účinná, takže ju pripravujte tesne pred užitím. Po dobu desiatich dní pite jednu polievkovú lyžicu šťavy trikrát denne. Najlepšie pol hodinu pred jedlom. Potom si urobte na desať dní prestávku a následne postup opakujte so zvýšenou dávkou – jeden deciliter.

V žiadnom prípade ale nevyužívajte tento recept, ak máte diabetes alebo nadmerné kvasné procesy v žalúdku.

 

 

Aloe vera zdravotníčky

Tento recept vás poteší nielen liečivými účinkami ale aj svojou chuťou. Daný návod je obzvlášť účinný ak trpíte chronickým typom gastritídy, ale odporúča sa aj pacientom s akútnou gastritídou. Zmiešajte obe ingrediencie v rovnakých pomeroch, pričom na prípravu využívame z aloe len dužinu. Hotový produkt necháme odstáť aspoň dve hodiny a následne užívame jednu polievkovú lyžicu dva krát denne, pol hodinu pred jedlom.

 

 

Kokosová voda

Kokosová voda je veľmi zdravý nápoj, ktorého účinky sú široko využiteľné. Má pozitívny vplyv na chorý žalúdok, ktorému prináša úľavu od bolesti a podráždenia. Tiež dodáva telu mimoriadne dôležité vitamíny a stopové prvky. Ocenia ju najmä pacienti s akútnou gastritídou, pretože kokosová voda pomáha už v priebehu niekoľkých hodín od jej prijatia. Mrkvová šťava zmiešaná s kokosovou vodou je tiež výborným receptom, navyše má lahodnejšiu chuť.

Snažte sa dbať o svoje zdravie, správny príjem potravín a vyhnete sa tak zbytočným zdravotným problémom spojeným s gastritídou. Dúfame, že s danými domácimi receptami vyhráte nad všetkými neduhmi!

You Might Also Like