Tri najdôležitejšie fakty o cisárskom reze. O tomto by mala vedieť bez výnimky každá žena

Príchod nového života na svet je pre matku krásny a zároveň veľmi ťažký zážitok, na ktorý bude spomínať celý život. Všetko začína v momente, keď sa nastávajúca mamička dozvie, že je tehotná a končí to pôrodom. Niektoré ženy si však bohužiaľ nemôžu vybrať spôsob, akým svoje dieťa privedú na svet.

Aj keď by si želali prirodzený pôrod, musí, napríklad zo zdravotných dôvodov, urobiť tzv. Cisársky rez. Poďme pozrieť na to, čomu musia budúce mamičky počas tohto zákroku čeliť.

Je to chirurgický zákrok

Cisársky rez je najčastejšia pôrodnícka operácia a zároveň veľmi náročný chirurgický zákrok. V ohrození je nielen matka ale aj dieťa. Aj napriek tomu, že si rodičia želajú byť na sále spolu, nie je to v tomto prípade možné. Žena musí byť úplne sama a musí byť naozaj veľmi silná a statočná, navyše musí počítať s tým, že jej po operácii zostane jazva.

 

Nevedomosť lekárov

Ak žena rodí klasických spôsobom, všetky riziká zmiznú, teda vo väčšine prípadov, hneď ako sa bábätko narodí. V prípade cisárskeho rezu si sú lekári stopercentne istí, až keď sa žena prebudí z anestézie.

V niektorých ženách to dokonca môže zanechať traumatický zážitok, pretože pri cisárskom reze necíti žiadnu bolesť, len pohyby, ku ktorým pri tomto zákroku dochádza. Preto je nutné, aby o tom bola každá žena poučená.

Rekonvalescencia je náročná

Nielen samotný zákrok je náročný, ale aj celkové uzdravovanie je pre mamičku veľkým trápením. Ale určite každá žena potvrdí, že nech ju bolí čokoľvek a akokoľvek, pre svoje bábätko je schopná urobiť všetko na svete. Tieto mamičky zvládajú starostlivosť o seba aj svoje malé na jednotku. Dokonca niekedy zabúdajú na odpočinok alebo bolesť.

 

Nezabudnite sa podeliť o článok aj s vašimi priatelmi !

You Might Also Like