Trápia vás po holení chrasty a podráždená pokožka? Robíte niektorú z týchto 6 chýb!

Koľkokrát sa v týždni zvyknete holiť? Poznáme spôsoby akými tento rituál spríjemniť.

Ste závislá na hodvábnej a hladkej pokožke, ale po holení taká ani zďaleka nie je? Zosumarizovali sme 6 najčastejších chýb, ktoré spôsobujú podráždenú pokožku.

Teplota vody

Ak máte citlivú pokožku, mali by ste preferovať nižšie teploty vody. Horúca voda môže pokožku vysušovať, najmä ak používate epilátor. Tí, ktorí nie sú fanúšikmi ľadovej vody, môžu pokožke dopriať studenú sprchu až po holení, aby sa póry otvorili. Možno pokožku pretrieť aj handričkou namočenou v studenej vode, aby sa zápal po holení minimalizoval.

Prichystajte pokožku

Holenie nasucho môžme realizovať iba raz za čas. Najlepšie je použiť kozmetický produkt pre ľahšie kĺzanie žiletky po pokožke. Nie, nemusíte si kupovať špeciálnu penu na holenie. Sprchový gél alebo šampón úplne postačia.

Kvalita epilátora či žiletky

Tupé čepele žiletky a epilátora majú za následok, že proces holenia trvá dlhšie a je nekvalitnejší. Žiletku meňte každý týždeň a epilátor nezabudnite pravidelne čistiť.

Napnutie pokožky

Pri dôkladnom holení je dôležité, aby ste žiletku alebo epilátor poriadne pritlačili k pokožke a zároveň sa neporanili. Najlepšou radou akú vám môžeme dať je počas holenia držať pokožku napnutú.

Zlý smer holenia

Postupujte v smere rastu chĺpkov. Občas je to ťažké, avšak vždy ťahajte žiletku alebo epilátor tak, aby ste si neblokovali viditeľnosť, teda zvyčajne smerom k tvári.

Nedovoľte im rásť

Niektorí ľudia trpia v dôsledku holenia zápalom vlasových folikulov. Jednoduchšie je holiť chĺpky pravidelne, než sporadicky a dostať sa až do štádia kedy zarastajú. Ak pozorujete, že sú chĺpky stále dlhšie a dlhšie, holenie každý ich rast spomalí.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt shave woman

Zdroj: http://www.ofeminin.pl / Photo: The Beauty Tonic

You Might Also Like