Trápi Vás zápal močového mechúra ?

Asi každú ženu aspoň raz za život prekvapí táto nemilá záležitosť. Áno – reč je o zápale močového mechúra. Toto ochorenie postihuje najviac ženy a pokiaľ nie je včas a dôkladne „preliečené“, tak môže mať aj dlhodobé následky.Lepšie mu je teda predísť, ale čo robiť v prípade kedy k tomu predsa len dôjde?

 Ako ho spoznať? Jeden z hlavných príznakov, že s naším močovím mechúrom nie je niečo v poriadku je pálčivá bolesť pri močení. Moč býva väčšinou zakalený a oblasť podbruška citlivá, v krajných prípadoch sa v moči môže objaviť aj krv. Často je zápal sprevádzaný nielen nutkaním chodiť stále močiť, ale aj teplotou.

Väčšina žien, ale tento problém nezačne riešiť včas a preto tak ako ja skončí u doktora, kde im sú predpísané antibiotiká. Takže nebuďte hlúpe ako ja a podchyťte problém včas. Aké sú teda moje osvedčené rady? Za najdôležitejšiu časť považujem pitie urologických čajov (najviac pomáha čaj jarabinový, brusnicový, šípkový alebo harmančekový) spolu s udržiavaním nielen nôh a bruška, ale celého tela v teple.  -> Preto vás slečny prosím, nenoste v zime kratučké letné „topíky“. Pokiaľ pálčivú bolesť už nezvládate a chcete si aspoň na chvíľku uľaviť – tak si určite dajte teplú sprchu alebo kúpeľ – nikdy nesklame.

RECEPT NA DOMÁCI urologický ČAJ

•sušené šípky
• sušená jarabina

Vodu spolu s šípkami a  jarabinou privedieme cca na 10 minút do varu. Odstavíme z platne, precedíme a môžeme piť.

Ak bolesť alebo nutkanie na močenie do max. 3 dní nezmizne, tak sa nehanbite pretože v tomto prípade platí priama úmera – čím dlhšie budete čakať tým to bude len horšie, navštívte svojho obvodného lekára alebo rovno urologické oddelenie.

You Might Also Like