Trápi vás vyčnievajúci hrb na chrbte? Vďaka tomuto triku sa ho zbavíte

Moderný život diktuje svoje podmienky, ktoré sa potom odrážajú na našom tele. Ľudia majú sedavé zamestnanie a svoj voľný čas trávia pri televízoroch či počítačoch.
Z tohto dôvodu nás nemôže prekvapiť, že sa nám v tele hromadí tuk.

 

 

Vdovský hrb nie je nič iné, než ukladanie tuku v oblasti 7. krčného stavca. Tento problém sa často objavuje u žien, ktoré trpia nadváhou. Ukážeme vám špeciálne cviky, ktoré pomôžu zbaviť sa tohto tukového vankúša.

Krúživý pohyb ramenami

Začnite s cvikom v stoji a ruky majte upažené pri tele. Pomaly vykonávajte s ramenami krúživé pohyby. Ramená môžete otáčať naraz alebo najprv jedno a potom druhé. Doba cviku by mala byť najmenej 5 minút.

 

Pozícia kobra

Ľahnite si na brucho, ruky ohnite v lakťoch a položte si ich k telu. Čelo si položte na podložku a uvoľnite sa. Pomaly zdvíhajte hlavu, ramená a vrchnú časť tela pomocou chrbtových svalov a nie rukami. Natiahnutými rukami sa ohnite v chrbtici, ale hlave nezakláňajte dozadu. Opatrne zdvihnite bradu tak vysoko, ako to je možné. Cvik opakujte aspoň 20-krát.

 

 

Poloha mačka
Zaujmite polohu na štyroch a hlavu skloňte. Uistite sa, že vaše kolená a ruky sú vzájomne rovnobežné. Pri nádychu majte hlavu hore, ohnite sa v oblasti drieku a stiahnite brušné svaly. Vydychovaním urobte mačací chrbát a vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte 20-krát.

 

 

Strečing rúk a nôh
Postavte sa na dlane a kolená tak, aby boli paralelne rovnobežné. Zdvihnite pravú ruku a ľavú nohu súčasne. Držte je v tejto polohe 10 sekúnd a následne vymeňte končatiny. Opakujte to aspoň 20-krát.

 

Pravidelným cvičením si posilníte svaly chrbta a problém vdovského hrbu bude minulosťou!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like