Trápi vás väčšie bruško a neviete sa zbaviť kilogramov navyše? Len 5 minút cvičenia denne a do mesiaca máte konečne postavu, po ktorej ste túžili

Nájsť cviky, po ktorých bude vidieť výsledky, je naozaj náročné. O to viac, ak ste o svoju postavu doteraz príliš nedbali a dopriali ste si aj sladké, aj slané a najlepšie večer v posteli. Nič však nie je stratené a všetko má svoje riešenie. Jedným z nich je aj 5 minút denne obetovaných piatim základným cvikom.

 

Ploché brucho, štíhly pás a vypracované nohy nebudete mať za jeden deň ani za jeden týždeň. Kto chce takúto drastickú premenu, musí sa obrátiť na onakvejších odborníkov. My vám ponúkame niečo, čo vás rozhýbe, prinesie vám kondičku a zbaví prebytočného tuku. Postavu budete mať za mesiac ako lusk. A do leta, to ani nehovoríme.

Obetovať 5 minút denne?

Päť minút denne. Päť cvičení. 1 minúta na každé z nich. To snáď nie je až tak veľa a s troškou sebazaprenia to určite hravo zvládnete. Poďme na to. Ide o najefektívnejší systém cvičenia pre ženy, ktoré chcú schudnúť doma a nechcú míňať zbytočné peniaze do posilňovne. Jediné, čo musia obetovať, je ich kúsok z ich času.

Posilňovanie brucha

Ľahnite si na chrbát, do oboch rúk vezmite činky alebo iné menšie závažie. Dolnú časť chrbta neuvoľňujte z podložky. Vytiahnite kolená k hrudníku, zároveň zdvihnite aj ruky a snažte sa lakťami dotknúť kolien.

 

Cyklisti

Ľahnite si na chrbát. Zatlačte dolnú časť chrbta do podložky a rukami si chyťte hlavu. Nohy aj trup ohýnajte smerom k sebe tak, aby zvierali približne 45-stupňový uhol. Striedajte ľavý lakeť k pravej nohe a, naopak, pravý lakeť k ľavej nohe. Keď zdvíhate jednu nohu, druhá by mala byť vyrovnaná na podložke.

 

Lezec

Kľaknite si na podložku, dlane položte na zem na šírku ramien a zdvihnite kolená. V pozícii „dosky“ začnite s nádychom zdvíhať ľavé koleno k pravému lakťu a striedajte s pravým kolenom k ľavému lakťu. Nohy striedajte čo najrýchlejšie. Nezabúdajte pravidelne dýchať.

 

Skákanie inak

Tak, ako pri predošlom cviku, začínajte v pozícii dosky. Z tejto pozície vyskočte tak, aby ste špičkami chodidiel pristáli tesne pri dlaniach. Dlane z podložky nedávajte preč, musia ostať po celý čas na jednom mieste.

 

Zdvíhačky

Ľahnite si na chrbát, prsty oboch rúk priložte k spánkom. Zdvihnite hore trup, pričom pravou dlaňou sa dotknite ľavého kolena a, naopak, ľavou dlaňou sa dotknite pravého kolena.

 

Nezabúdajte, že pri každom efektívnom chudnutí platí, že čím viac sa budete hýbať, tým rýchlejšie pôjdu kilá dole. Zároveň nezabúdajte piť veľa nesladených tekutín a skúste si odoprieť nezdravé jedlá.

Ak sa vám článok páčil nezabudnite zdieľať.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: superfit.me

 

You Might Also Like