Trápi vás nespavosť? Vyskúšajte tento trik!

Nespavosť a nepokojný spánok je problém, ktorý sa vyskytol u nejednej z nás. Vo väčšine prípadov je hlavnou príčinou stres. Dlhodobo môže mať veľmi negatívny dopad rovnako na telo a dušu. Ak chcete mať tento problém pod kontrolou, nie je nutné aby ste začali brať rôzne tabletky alebo prášky na spanie. Postačí vám alebo vašim deťom tento jednoduchý trik.

Špeciálny druh prikrývky vám môže dožičiť vytúžený spánok. Tzv. vážená deka je vyvinutá tak, aby na telo vyvíjala príjemný tlak simulujúci objatie. Samotná prikrývka sa napĺňa sušenými strukovinami ako hrach, fazuľa, alebo ryžou a obilím. Po výdatnom spánku sa budete cítiť uvoľnene, ako keby ste práve mali masáž. Koniec koncov, kľúčom k dobrej masáži je práve tlak.

 

 

Ak je telo vystavené mäkkému alebo skôr príjemnému tlaku pod teplou prikrývkou, to dopomáha telu vytvárať serotonín-hormón šťastia a melatonín-hormón spánku, súčasne. Táto kombinácia jemne uloží telo do režimu spánku, bez akejkoľvek tabletky.

 

Detské nemocnice využívajú túto techniku už niekoľko rokov, aby pacientom pomohli s nespavosťou. Mnohí rodičia autistických detí tiež odporúčajú takýto druh prikrývky ako zaručený liek na spánok. Okrem detí, samozrejme, výhody tejto prikrývky môžu využívať aj dospelí.

 

Prikrývku tohto druhu si môžete zakúpiť alebo vyrobiť. Výhodou vlastnoručne vyrobenej je to, že si môžete prispôsobiť jej veľkosť a hmotnosť. Hovorí sa, že deka by mala vážiť asi 10% z telesnej hmotnosti osoby, ktorá ju využíva. Takže ak vážite 68 kg, vaša deka by mala mať po celej ploche rozložených 6,8 kg. Ale pozor! Deka nieje vhodná pre ľudí s dýchacími problémami.

 

Ak ste sa práve rozhodli, že si takúto deku ušijete, máte veľký náskok. Ak nie, v tomto videu môžete vidieť podrobný návod na to, ako si vyrobiť vyberateľnú vložku s váhou.

Nezabudnite článok zdielať so svojimi priatelmi aj na facebooku!

 

zdroj:  hefty.co

You Might Also Like