Toto všetko môže nastať, ak používate farebný a parfumovaný toaletný papier

Ružový, žltý, modrý, levanduový.  jazmínový farebný, ružový … Dnes je   “podstatný”  farebný a voňavý toaletný papier. Avšak, nie veľa ľudí vie, že by ste mu mali  vyhýbať. Tu je dôvod, prečo. 

V roku 1987,  FDA predstavila revolúciu vo farmaceutickom priemysle , tým že sa zakázalo použitie určitých farieb a vôní . Bolo zistené , že  pri pokusoch na zvieratách, ktoré  boli vystavené týmto látkam vznikali určité  nádory.Hoci sa  technológie od tej doby výrazne zmenili , sú tu  stále veľké obavy pokiaľ  sa jedná  o použitie farebného a voňavého  toaletného papiera.

 

Prídavky chemických látok, ako sú bielidlá, farbivá a umelé vône v toaletnom papieri ohrozuje zdravie a znečisťuje životné prostredie.

Rakovina krčka maternice

Predpokladá sa, že farebný toaletný papier má  priamy vplyv na ženské reprodukčné orgány a  môže mať za následok zvýšené riziko vzniku karcinómu krčka maternice.

Rektálne problémy
Použitie farebného  a voňavého toaletného  papiera vedie  k zápalu a k  svrbeniu v oblasti konečníka. Okrem toho, je dobré niekedy si skontrolovať, či nemáte krv v stolici  avšak na farebnom  toaletnom papieri  je ťažké vidieť tieto zmeny, a to najmä ak používate červený toaletný papier. Krv  v stolici je najčastejším príznakom rakoviny hrubého čreva.

Infekcie močových ciest
Farebný toaletný papier môže dráždiť vaginálnu oblasť a jeho použitie je  príčinou infekcií močových ciest.

Plesňové infekcie
Jedna z prvých otázok , ktorú sa pýta gynekológ ženy s kvasinkovou infekciou, je: “Používate farebný toaletný papier?”. Odborníci zistili, priamu koreláciu medzi použitím farebného toaletného papiera a  touto infekciou.

Zdravšie životné prostredie
Pridaním farbív  a vône do toaletného papiera sa znečisťuje životné prostredie. Použitie bieleho alebo dokonca nebieleného toaletného papiera je malé, ale dôležitá je ochrana životného prostredia.

Nie každý obyčajný toaletný papier je  bezpečný.

Nie  každý vie , že aj obyčajný toaletný papier môže byť nebezpečný pre naše zdravie. V skutočnosti, niektoré  v priebehu  bielenia počas výroby, obsahujú nebezpečné toxíny, vrátane dioxínov a furánov, ktoré spôsobujú početné zdravotné problémy. Uistite sa a dávajte  pozor na zložky uvedené na obale.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:Healt

You Might Also Like