Toto sú tie najpriaznivejšie rastlinky do domácnosti: Prinesú vám do domácnosti šťastie a prosperitu

Tak ako všetko na tomto svete aj my sme súčasťou prírody. Človek je vlastne takým malým alebo možno veľkým zázrakom prírody, nielen človek, každá rastlinka, každý živý tvor na našej planéte. Naše vnútro predstavuje akoby taký maličký svet vo veľkom svete a predsa sme jeho súčasťou.

Pri kúpe izbových rastlín by mali byť ľudia o niečo opatrnejší a vyberať by si mali s citom a presnosťou. Aby vaši zelení priatelia nenarobili viac škody ako úžitku, zistite si o nich viac. Napríklad práve tieto zelené ozdoby vám do domu neprinesú nič viac, než samé príjemné a pekné emócie.

Pozitívne vplyvy

Rastliny pozitívne ovplyvňujúce psycho-emocionálny stav ľudí nie sú výmyslom šarlatánov. Treba si uvedomiť, že rastliny sú živé a tak aj ich vplyv na človeka nie je zanedbateľný. Mnohé nám dokážu rozjasniť deň už len tým, že sú. Iné nám ho dokážu pokaziť a ani nevieme ako. Stačí, že ich máme v spálni a ráno sa budíme chronicky unavení. Ktoré rastliny si do domu zaobstarať, aby sme sa cítili fajn a boli šťastní?

Bazalka

Populárna korenina je miláčikom väčšiny žien a nie náhodou. Možno ste netušili, že bazalka dáva korenistú chuť nielen jedlám, ale aj životu. Našu náladu pozitívne ovplyvňuje linalool, prirodzene sa vyskytujúci terpenový alkohol obsiahnutý aj v množstve iných kvetov a rastlín. Bazalka v kvetináči na parapete okna nikdy nie je na škodu.

Pelargónie

Tieto veselé a krásne kvitnúce kvety sa najčastejšie pestujú na balkónoch, no mnoho žien nimi nepohrdne ani v domácnosti. A dobré robí, pretože pelargónie akumulujú pozitívnu energiu, podporujú pokoj a eliminujú stres a psychické zaťaženie.

Brečtan

Brečtan úžasne čistí vzduch. Jeho slabučká vôňa má vplyv na nervový systém, preto sa odporúča dávať do spální, kde pozitívne ovplyvňuje zdravý a pokojný spánok a očisťuje myseľ od negatívnych myšlienok.

Nefrolepka

Nefrolepka má podobné účinky ako brečtan, filtruje vzduch, odstraňuje toxíny a najlepšie sa jej darí na parapete okien, kde má dostatok svetla. Okrem toho je krásna, takže vašu izbu jej zelená farba rozjasní a osvieži. Hovorí sa, že táto rastlina dokáže vyhnať z domu zlých duchov ešte lepšie, ako mačka.

Levanduľa

Levanduľa má upokojujúce účinky, je krásna, takže polahodí aj očiam aj duši. Jediný problém je v tom, že málokedy vydrží v kvetináči. Ak chcete pokoj a dobrú náladu pestujte levanduľu. Ak sa jej vnútri nedarí, stačí ak si budete výťažok z nej dávať do mištičky s vodou. Vzduch vám nielen osvieži, ale aj nabudí vašu myseľ na krajšie myšlienky.

Ruže

Ruže nielen krásne voňajú, ale darí sa im aj v interiéroch. Rozvoniavanie ruží dodáva domov pocit pohodlia a pokoja, ich silice obsahujú zložky pozitívne ovplyvňujúce emócie. Ľudia pestujúci ruže sa dokážu rýchlejšie a správnejšie rozhodovať najmä vo vypätých situáciách.

Lopatkovec

Lopatkovec čistí vzduch a vedeli to už v minulosti. Nazývali ho tiež „dámske šťastie“, pretože mal pozitívny vplyv na rodinný život, pomáhal odstraňovať pocity úzkosti a dodával energiu nielen na prácu, ale aj na rodinu. Rýchlo si ho zaobstarajte a dobre ho opatrujte.

Orchidea

Orchidea je presne tá rastlina, na ktorú by ste si mali dávať pozor. Pokiaľ ju máte v spálni, určite ju okamžite premiestnite do dennej miestnosti, pretože vo vašom spánku môže narobiť veľa zlého. V dennej miestnosti však dokáže lahodiť očiam. Existuje však skupina ľudí, ktorým orchidea vo všeobecnosti prekáža kdekoľvek. Je veľmi pravdepodobné, že neklamú. Orchideám niektorí ľudia naozaj nie sú sympatickí a spravidla ani orchidey nebývajú sympatické týmto ľuďom. Jednoducho povedané, nie každý znesie orchideu a nie každá orchidea znesie človeka.

Rozmarín

Voňavý rozmarín už v dávnej minulosti symbolizoval krásne spomienky a vnútorný pokoj. Hovorí sa, že lístky rozmarínu sú v neustálom kontakte so slnkom a preto veľmi pozitívne ovplyvňujú duševnú rovnováhu, ale aj náladu.

Konvalinky

Konvalinky sú oddávna označované ako symbol šťastia. Vypestovať ich v kvetináči nie je jednoduché, no dá sa to. Ak sa budete o ne starať, odmenou vám bude šťastie po celý rok.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:  takprosto.cc

You Might Also Like