Toto sú hlavné dôvody, prečo muži vo vzťahu podvádzajú. ŽENY, dávajte si na to veľký POZOR!

Nevera je téma stokrát omieľaná v dámskych aj pánskych časopisoch, alebo magazínoch týkajúcich sa rodiny. Téma nevery je dokonca prepieraná aj v serióznych médiách, ak ide o šokujúce aféry slávnych osobností, ako je napr. Tiger Woods, Arnold Schwarzenegger alebo Ashley Cole…

V čase digitálneho veku je byť neverný oveľa jednoduchšie, než kedykoľvek predtým. Nevera je problémom postihujúcim takmer 40% manželstiev a častejšie obetí nevery sú ženy, než muži. Čo je na tejto štatistike však najviac šokujúce je to, že muži vo väčšine prípadov nemajú nešťastné manželstvo, ktoré by ich nútilo nájsť si milenku.

Tiger Woods, priznal, že podvádzal svoju tridsaťročnú manželku a modelku Elin s nejednou ženou. Nakoniec ich bolo 13, ktoré sa priznali. A Tiger bol muž, ktorý mal všetko: pekné deti, nádhernú ženu, úspech, slávu a zdravie. Elin požiadala o rozvod, ktorý stál Tigera 100 miliónov dolárov pre Elin a stratu lukratívnych sponzorov.

Čo teda vedie muža k nevere?

Prečo teda muži riskujú všetko pre krátke potešenie, alebo udržanie druhého vzťahu? Na túto otázku neexistuje jedna odpoveď.

Výzva

Muži vo vzťahu spohodlnie, ale ich povaha je vyzýva k novému dobrodružstvu a dobývania. Milujúci a verná manželka čakajúci každý večer s teplou večerou nie je všetko. Môže byť aj žiaduce a vyzývavá, ale muž rovnako zariskuje pre pocit niečoho nového…

Forma protestu

Niekedy je to únik z reality. Zarába veľa peňazí, ale žije v strese. Rodinný život nezvláda tak, ako si predstavoval a domov je skôr peklo, než útočisko. Byť niekde inde s niekým iným je lákavá možnosť.

Neistota

Keď sa muž cíti partnerkou byť odmietnutý z nejakého dôvodu (tehotenstvo, starostlivosť o malé deti), hľadá pozornosť a porozumenie inde. Rovnako ak prekročí určitý vek a cíti, ako jeho sexuálna atraktivita miznú alebo sa začína cítiť príliš starý: novú miazgu prebudí nová milenka.

Sex a “láska”

Pokiaľ nie je vo vzťahu sex alebo vzrušenie, východiskom je nevera. Zvyčajne to býva typ nevery, ktorý neznamená pre neverníka nič, ale má devastujúci účinok na toho druhého.

Odlišný smer

Stane sa, že sa partneri v dlhodobom vzťahu od seba pomaly, ale isto odďaľujú. Čo potom s pocitom, že nám ten druhý nič nedáva?

Znamená nevera koniec vzťahu?

Nemusí, ak …

… dokážete partnerovi odpustiť a nájdete k nemu znovu dôveru.

… je váš vzťah dostatočne silný. Zničiť všetko, čo ste spolu mali, len kvôli nevere? Dôležité je zistiť, prečo k tomu došlo.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ: facebook, jenzeny.cz

You Might Also Like