Toto si prečítajte, ak je vám smutno a neviete prečo.. Pomôže vám to

Bývajú dni, kedy má človek len jedno jediné prianie – zaliezť do postele a nevystrčit nos. Kedy sa zdá, že nám na plecia padla ťarcha všetkého sveta, aby vyskúšala našu pevnosť a zbavila nás sily. Nič nie je, ako byť má a pocit bezmocnosti nám nedá ani sa pohnúť. Život nám občas podstrčí veci zložitejšie, než si dokážeme predstaviť. Vydržať to nie je jednoduché.

V duši máme smutno a prázdno a je veľmi ťažké nájsť odpoveď na otrepanú otázku: „Prečo?“ Je to pocit dobre známy, ktorý sa dá len ťažko opísať.

Môžete sa tomu poddať. Môžete cítiť neznesiteľnú prázdnotu a únavu. Ale musíte vydržať. Musíte nájsť tú tenučkú niť, ktorej sa stačí držať a ona sa stane vaším záchranným člnom. Chyťte sa jej čo najpevnejšie a nepúšťajte ju. Aj keď všetko, čo v skutočnosti podniknete, bude tiché ležanie v posteli a hlboký dych. Tak nech. Dýchajte zhlboka ďalej a všetko bude zase dobré.

Možno sa cítite príliš zničene, než aby ste sa zas postavili na nohy, možno je bolesť v srdci príliš silná. V hlave máte úplný chaos. Vaše telo je však oveľa silnejšie, než sa domnievate. Dobre vie, ako tú bolesť vyliečiť.

Nikdy nebudete zničený úplne. Každý deň môžete začať znovu a každý nový deň máte šancu vrátiť sa k sebe takým, akými ste boli. Môže to trvať, ale to neznamená, že ste sa rozpadli na kusy. Skrátka ste sa v tom trochu stratili.

Nič na svete netrvá večne, ani prechod púšťou. Chmúrne pocity sa určite rozplynú, treba to len prečkať. Celkom čoskoro sa budete cítiť oveľa lepšie. A až to prejde, uvedomíte si, o čo silnejšia ste s každou minútou. Smútok nie je príznakom slabosti.

Zhlboka sa nadýchnite a zistíte, že váš život je skrátka – život. Mýliť sa je normálne a rovnako tak je normálne, keď sa nám nič nedarí. A aj keď teraz je vám zle a bolí to, je dokonale možné, že práve tým začína niečo celkom nové.

Neignorujte svoju bolesť. Venujte jej pozornosť a zistíte, že je iba hosťom, že sa nemieni zdržať dlho. Než aby ste ju umelo tlmili, prijmite ju.

Obavy nad nami môžu mať obrovskú moc. Nedajte sa tým zmiasť. Uvedomte si, že vedomie si s vami pohráva a je potrebné byť vo svojich myšlienkach opatrný. Keď sa dokážete rozhodnúť, že táto chuť života sa vám nepozdáva a chcete ísť za nejakú lepšiu, budete prekvapeným svedkom toho, ako všetko naberá žiarivejších farieb.

Nájdite niečo drobného, čo sa vám páči. Vyjdite od toho malými krôčikmi ďalej. A ako pomaly pôjdete vpred, všetko sa usadí na svoje miesta.

Zhlboka sa nadýchnite. Ste tu, žijete! Máte v hlave veľa dobrých myšlienok a veľké srdce. Snažte sa nezabudnúť na všetko to dobré, čo vo vás je.

Aj keď máte bolesť, zostávate sami sebou. Ak budete pripravení hľadať v živote krásu, bude na vás čakať.

Nezabudnite, že aj keď sa všetko okolo rúti, ešte stále sa môžete zachrániť. Je vo vašej moci postaviť most cez kalnú vodu. Dokážete preraziť v temnote tunel, aby ste znova uvideli svetlo. Musíte ísť dopredu. Časom to bude oveľa jednoduchšie a svetlo svietiace na cestu bude stále žiarivejšie.

Máte to, čo nikto iný na celej obrovskej Zemi nemá. Svoju osobitosť, svoj vnútorný svet, svoju dušu a lásku. Rastiete a žiarite. Ste celý Vesmír. To všetko úplne unikátne prepojené v jednom jedinom človeku.

Nadýchnite sa zhlboka. Všetko bude v poriadku!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like