Toto sa stane s vráskami a škvrnami, ak si na pokožku priložíte zemiaky

Predstavte si, že po tom, čo v kuchyni nakrájate zemiaky, ich nevložíte do hrnca s vodou, ale priložíte si plátky na telo. Zdá sa vám to čudné?…

Áno, zrejme ste o tom nevedeli, ale zemiaky dokážu byť veľmi nápomocné pri riešení rôznych kožných problémov.

Najlepšie na zemiakoch je to, že sú bežne dostupné a lacné. Je však vhodné kúpiť tie v bio kvalite, ktoré neobsahujú žiadne zvyšky pesticídov a iných potenciálne škodlivých látok.

Ak však takéto nezoženiete, postačia aj bežné zemiaky.

Účinky zemiakov na pokožku

Surové zemiaky obsahujú niekoľko druhov nutričných látok ako napríklad vitamíny či minerály, ktoré sú veľmi prospešné pre vašu pokožku.

Medzi tie s najväčším vplyvom na kožu patria nasledujúce:

Vitamín A: Pomáha predchádzať tvorbe vrások.

Vitamíny skupiny B: Zlepšujú tón a sfarbenie pokožky, znižujú tmavé škvrny. Nedostatok týchto vitamínov môže viesť k vzniku akné, vrások a ekzémov.

Vitamín C: Ide zrejme o najdôležitejšie vitamín pre pokožku. Pomáha opravovať poškodenia, bojuje s voľnými radikálmi a podporuje hojenie.

Železo: Nedostatok železa spôsobuje blednutie pokožky, ktorá potom vyzerá chorá.

Fosfor: Pomáha regenerovať kožné bunky.

Vápnik: Reguluje vlhkosť pokožky, rast nových buniek a znižuje podráždenie.

Draslík: Pomáha vašej pokožke zostať dobre hydratovanou.

Ako aplikovať zemiaky na pokožku

Použitie surového zemiaku na pokožku je naozaj veľmi jednoduché.

Prvým spôsobom je vytlačenie zemiakovej šťavy a jej následná aplikácia na problémové miesta, alebo dokonca aj na celé telesné partie, ako napríklad na celú tvár.

Druhým spôsobom je nakrájanie zemiakov na plátky a ich priloženie na pokožku. Zemiakové plátky je možné prikladať napríklad aj na oči a očné viečka, ak trpíte tmavými kruhmi pod očami.

Pre odstraňovanie a zmierňovanie vrások je najlepším spôsobom aplikácia zemiakovej šťavy na tvár a nechať ju tam nejaký čas pôsobiť.

Tretím spôsobom je nastrúhať zemiaky a túto hmotu si potom naniesť na tvár.

Na škvrny je potrebné si zemiakovú šťavu alebo nastrúhané zemiaky nanášať denne.

Na popáleniny od nadmerného slnenia si položte zemiakové plátky. Ak nechcete niekde len tak sedieť dlhú dobu s plátkami po tele, môžete použiť aj šťavu.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by aplikácia zemiakov mala trvať aspoň 20 minút. Pokojne sa usaďte, relaxujte a nechajte zemiaky robiť svoje čiary.

A nezabudnite, najlepšie sú bio zemiaky a vždy je potrebné ich použiť v surovom stave.

 

Ďalšie prínosy aplikácie zemiakov na pokožku

Zatiaľ sme spomenuli zemiaky pri odstraňovaní vrások, škvŕn, tmavých kruhov pod očami a popálenín od slnka. Tu je ich pár ďalších využití.

 

Znižovanie opuchov

Minerály obsiahnuté v zemiakoch spolu s vitamínom C vám pomôžu zredukovať akýkoľvek opuch na tvári alebo inde na tele.

 

Hydratácia a spomalenie starnutia

Vysoký obsah draslíka v zemiakoch zaisťuje dostatočnú hydratáciu pokožky a vitamín C zase predchádza starnutiu a poškodzovaniu pokožky voľnými radikálmi.

 

Maska na vlasy

Zmiešajte zemiakovú šťavu napríklad s medom a túto masku si naneste na vlasy. Ochránite ich pred poškodením, porastú rýchlejšie a budú aj hrubšie a hustejšie. Tiež zabránite ich nadmernému vypadávaniu.

Konzumácia surovej zemiakovej šťavy

Ukázalo sa, že surová zemiaková šťava má silné protirakovinové účinky, potláča zápaly a detoxikuje telo.

Len sa uistite, že nikdy nepoužijete zelené zemiaky, tie sú totiž jedovaté. To platí hlavne pri ich vnútornom užívaní.

Používanie surových zemiakov je v poslednej dobe v alternatívnej a prírodnej medicíne veľmi populárne, pretože v porovnaní s mnohými komerčnými výrobky sú dostupné, lacné a netoxické.

Budete milo prekvapení, ako ľahké a účinné je starať sa o vašu krásu a zdravie sami doma, bez pomoci značkových a často predražených kozmetických produktov.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like