Toto sa stane s vaším telom, keď zjete 6 strúčikov vyprážaného cesnaku. Cesnak je doslova zázrak!

Cesnak je považovaný za jeden z najzdravších produktov. Používa sa na prevenciu rôznych chorôb a obzvlášť populárny je medzi tými, ktorí trpia vysokým tlakom, cholesterolom a ochoreniami kardiovaskulárneho systému.

 

Ukázalo sa, že vyprážaný cesnak nie je o nič horší, ako ten čerstvý. Vedci preukázali množstvo vlastností, ktoré obsahuje len vyprážaný cesnak.

Čo sa stane, s vaším telom počas 24 hodín po skonzumovaní 6 strúčikov vyprážaného cesnaku?

1 hodina – po príchode do žalúdka sa cesnak začne tráviť, pretože telo ho berie ako jedlo

2-4 hodiny – cesnak bojuje proti voľným radikálom a rakovinovým bunkám

4-6 hodín – zrýchlený metabolizmus vás zbaví prebytočnej tekutiny v tele a spáli telesný tuk

6-7 hodín – ničí škodlivé baktérie

8-10 hodín – začne chrániť bunky pred oxidáciou

10-24 hodín – začne sa hĺbkový proces prečistenia tela

 

Ako cesnak ovplyvňuje váš organizmus?

  • znižuje hladinu zlého cholesterolu
  • prečisťuje tepny
  • normalizuje krvný tlak
  • posilňuje imunitu
  • spevňuje kosti
  • znižuje únavu
  • zvyšuje vytrvalosť a zlepšuje fyzickú výkonnosť

Aj toto je dôkaz, že niekedy je lepšie sa zamerať na potraviny, ktoré máme na dosah ruky a neužívať tak zbytočne predražené lieky.

 

V tele sa naštartujú tieto procesy

Hĺbková očista, ktorá v tele nastáva po skonzumovaní a strávení pečeného cesnaku vedie k regulovaniu hladiny cholesterolu, znižovaniu krvného tlaku a zvyšovaniu prirodzenej obranyschopnosti. Imunitný systém je posilnený, tepny sa prečisťujú a zvyšuje sa životnosť buniek. Cesnak napomáha zlepšiť i pevnosť kostí a neutralizuje ťažké kovy v organizme.

Pečený v šupke má navyše vysokú nutričnú hodnotu, takže telu dokáže dodať značné množstvo energie, čím eliminuje únavu a zvyšuje výkon. Takto upravený cesnak je prínosom hlavne pre ľudí, ktorých trápia problémy so žalúdkom, vysoký krvný tlak i nadváha. Už šesť strúčikov pečeného cesnaku zrýchľuje metabolizmus, čo je vítané hlavne pri redukovaní hmotnosti. Aby pečený cesnak viditeľne zlepšil vaše zdravie, nezabudnite si ho dopriať pravidelne.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like