Toto sa stane s vaším telom, keď si budete fúkať na palec aspoň 20 sekúnd. 8 skvelých zdravotných trikov, ktoré vás okamžite zbavia bolesti

Ľudské telo je hotový zázrak! Až príiš často sa však stretávame s rôznymi zdravotnými problémami, či už sa jedná o bolesť chrbta, hlavy, či nádchu. Ak máte pocit, že ste sa ráno zobudili s bolesťami v krku, či upchatým nosom, možno pre vás máme riešenie.

Už v minulosti a najmä orientálne krajiny vedeli, že niektoré zdravotné problémy sa dajú vyriešiť aj akupunktúrou a teda stlačením niektorých bodov na tele. Vaše telo dokáže prekonať aj tie najhoršie, frustrujúce choroby, starosti a bolesti. Len treba vedieť, ako na to.

Upokojte bolesť v krku

Samozrejme teplý čaj a nejaké to kloktadlo soli a vody môžu poskytnúť dočasnú úľavu. Niekedy sa však bolesť prejavuje aj trochu inak. Pociťujeme len akési šteklenie, či svrbenie a to môže byť dosť nepríjemné. Doktor Schaffer zo špecializovaného centra pre výskum uší, nosa a hrdla hovorí, že stačí keď poškriabete svoje ucho. Stimulované nervy v uchu vytvárajú reflex v hrdle, ktorý môže spôsobiť jemné svalové kŕče. Tieto kŕče zmierňujú škrabanie v hrdle.

Keď sa bojíte ihiel

Ak chcete darovať krv, ale bojíte sa ihiel a samotného pichnutia, vyskúšajte tento trik. Tesne pred samotným vpichom a aj počas neho, jemne zakašlite. Zamestnáte svoj mozog a naozaj nebudete cítiť žiadnu bolesť. Ak si chcete byť úplne istí, najskôr svoj plán povedzte sestričke, aby vedela, o čo ide.

Keď máte upchatý nos

Pokiaľ máte ráno upchatý nos, vyskúšajte tento trik. Jazyk oprite o podnebie a vyviňte jemný tlak. Vedľa toho si pomocou ukazováka zatlačte na bod medzi obočím. Tlak by mal trvať 20 až 30 sekúnd. Naozaj to funguje! Vyskúšajte.

Vyhnite sa pľuzgierom a jazvičkám

Namiesto rýchleho ľadového obkladu, vyskúšajte tento trik. Pokiaľ máte drobnú popáleninu, jemne tlačte bruškami prstov na postihnutú oblasť a trite. Samozrejme tak, aby ste nepociťovali žiadnu bolesť. Pokožke prinesiete opäť telesnú teplotu a znížite tak riziko pľuzgierov. Pokožka sa bude liečiť prirodzene a dokonca sa nevytvorí ani jazva.

Schlaďte svoje nervy

Ak sa až príliš často nachádzate v stresových situáciách a neviete, ako relaxovať, vyskúšajte tento trik. Stačí, keď si na tvár nastriekate pomocou rozprašovača trochu vody. Pokiaľ máte termálnu vodu v spreji, je to ešte lepšie. Kombinácia toho, že zadržíte na chvíľu dych a strieknete si na tvár vodu zamestná váš mozog natoľko, že vznikne reflex, ako keby ste sa nachádzali pod vodou. Tento reflex donúti vaše telo lepšie využívať kyslík a to vás koniec koncov upokojí. Niekedy vám môže pomôcť, aj keď vypijete pohár studenej vody. To znamená, že nemusíte zničiť svoj make-up a dáte šancu tomuto triku.

Zbavte sa bolesti zubov za pár sekúnd

Ak máte citlivé zuby, tento trik vám zmení život. Keď začnete pociťovať bolesť, začnite si ľadom potierať zadnú časť ruky a konkrétnu oblasť od palca až po ukazovák. Táto oblasť je plná nervových zakončení, ktoré vysielajú signály do tváre, celých rúk a tiež do mozgu. Chlad navyše blokuje správu o bolesti.

Využite nervozitu pre dobrú vec

Nervózny sme v živote až príliš často. Stačí, že máme vystupovať pred nejakým publikom a už máme kropaje potu na chrbte, či motýle v žalúdku. Teraz už budete vedieť, ako sa upokojiť. Stačí, keď si budete pár sekúnd, cca 20, fúkať na palec, ktorý bude tesne pred vašimi ústami. Môže to znieť zvláštne, ale váš dych sa reguluje a ovládnete svoje nervy, ktoré súvisia s tepovou frekvenciou. Motýle z brucha zmizne a vy sa dokonale upokojíte.

Zbavte sa migrény rýchlo a účinne

Nepotrebujete žiadne drahé a navyše návykové látky na to, aby ste sa zbavili bolesti hlavy a migrény. Vyskúšajte túto prastarú techniku, pričom použijete rôzne tlakové body, ktoré sa postupným stlačením aktivujú a vaše telo zbaví bolesti. Vyskúšajte spojiť oba palce s ukazovákmi a jemne tlačiť približne dve minúty. Počas toho môžete prstami ak krúžiť. Zbavíte sa negatívnej energie a odomknete energiu, zároveň sa zlepší aj prietok krvi v hlave a krku a dokonale sa uvoľníte.

You Might Also Like