TOTO radšej nenoste. 5 vecí, ktoré dokážu ovplyvniť vašu energiu v živote. Neberte to na ľahkú váhu

Šatník nie je obyčajnou súčasťou imidžu. Posilňuje našu sebaistotu, je súčasťou spoločenského úspechu a môže aj pomôcť vyhnúť sa rade nepríjemností. Existuje niekoľko pravidiel, ktoré niektorí nazývajú poverami, ale možno, že vás budú zaujímať.

Šatník sa skladá z celkom veľkého počtu vecí. Občas dokonca nadobudne takých rozmerov, že nielen nemôžeme nájsť to, čo potrebujeme, ale nedokážeme sa ani rozhodnúť, čo zo všetkých tých vecí naozaj potrebujeme a čoho by sme sa pokojne mohli zbaviť. Poradíme vám: aby ste sa neobliekali do negativity, vyraďte zo šatníka veci, ktoré sú nositeľmi záporné energie.

Veci po niekom inom

Veľa spomínaných povier alebo presvedčení je spájaných práve s prvkami cudzej garderóby. Hlavným ich predpokladom je istota, že oblečenie dokáže „kopírovať“ emócie svojho majiteľa a ukladať ich. Preto je rozhodne lepšie nezaraďovať do svojho šatníka veci, ktorých osud nepoznáte. Uchránite sa tak možnosti narušenia svojej energie a vlastného biopoľa. Keď človek také kusy odevu nosi, stretáva sa s veľkým množstvom drobných nepríjemností a trápnych nedorozumení a nakoniec sa môže stať obeťou veľkej smoly či choroby.

Odevy a veci po zosnulých

Všetci senzibili sa zhodujú, že oblečenie po zosnulých treba spáliť. Tomu, kto by sa rozhodol ho donosiť, by rozhodne žiadnu radosť a šťastie neprinieslo. Prináša totiž zvar a hádky do rodiny, môže spôsobiť stratu zamestnania, ohroziť zdravie a spôsobiť rad iných nepríjemností. Skrátka – nosí smolu.

Pokiaľ ide o cenné veci, napríklad rodinné šperky, aj tie je potrebné očistiť, zbaviť ich negatívnej energie pomocou svätenej vody alebo vody z prírodného prameňa. Pritom v duchu žiadame, aby nám nepriniesli zlo a nešťastie a pripomíname, že sme proti pôvodnému majiteľovi nemali žiadne zly úmysly a necítili k nemu zlobu.

Veci spojené so zlými spomienkami

Raz si dole, raz hore … spieva pieseň. A je to pravda. Každý má v živote vzlety aj pády. Možno ste vypozorovali podivnú zákonitosť – v určitom oblečení vás prenasleduje smola. Zakopnete, zabudnete kľúče, niečo stratíte, dostanete sa do zbytočnej hádky … Ak sa to opakuje, radíme zbaviť sa takéhoto kusu odevu. Ľudia, ktorí sa týmto veciam venujú a dokážu ich vycítiť, vyhlasujú, že odev ľahko prečíta naše emócie a núti nás sa k nim znova vracať, opakovať ten istý smutný, ale rovnako tak aj veselý zážitok. Keď sa teda lúčite s minulosťou, spáľte naozaj všetky mosty.

Jedným z nich je aj oblečenie. Zbavte sa ho. Skúsenosť stačí prežiť raz, vziať si z nej ponaučenie, ktoré vám s ňou osud zoslal a dosť. Nechcete snáď ustavične spomínať na nejaké nepríjemnosti alebo nezdary pri pohľade na blúzu, šál alebo sukňu, v ktorej ste im boli vystavený?

Obuv zlé veľkosti a nevhodného typu

Číňania tvrdia, že zdravie začína od nôh, úplne presne – od chodidiel. Preto zachovať si čo najdlhšie mladosť a dosiahnuť vysokého veku môžete iba v pohodlnej obuvi, ktorú si sami vyberiete. Veľkosť, šírka, farba, tvar, to všetko má svoj význam. Než si teda kúpite topánky len pre ich módnosť, občas aj bez poriadneho vyskúšania, skúste si predstaviť, ako asi budete vyzerať v tesných topánkach, s tvárou stiahnutou bolesťou.

farby

Ak sa vaša garderóba skladá prevažne z kusov neutrálnych farieb (sivá, biela, čierna), mali by ste ju trochu spestriť aj inými farbami. Každá farba plní svoje funkcie a pomáha v určitých životných etapách. Nebojte sa zmeny, nemajte strach z porušenia každodennej všednosti a ukážte svetu svoj pôvab v nových farbách. Večná farebná neutralita vás zbavuje výraznosti a utápa vás v šedi doslova aj v prenesenom slova zmysle. Stávate sa neviditeľnou.

Výber oblečenia je zodpovedný krok, schopný priblížiť vám naplnenie sna a pomôcť vám získať zdravie aj blahobyt. Snažte sa neobliekať nič, čo sa nehodí k vášmu štýlu a nezodpovedá vašej duši.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like