Toto pred vami lekári taja: Naučte sa ako sa jednoducho regenerovať štítnu žľazu

 

Problémy so štítnou žľazou sú v súčasnosti pomerne bežné. Bohužiaľ sa aj stáva že tým ľudí trpia a ani si toho nie sú vedomí.

Vyskytnú sa občas aj takí, ktorí majú príznaky, ktoré priamo napovedajú k tomu, že sa jedná o štítnu žľazu a nevedia to rozpoznať.

Vaša štítna žľaza je zodpovedná hlavne za telesný metabolizmus a tvorbu energie v tele.

Jej zdravie je veľmi dôležité pre celé telo, pretože hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú tvorbu veľkého množstva hormónov dôležitých pre správny chod nášho tela.

Každá jedna telesná bunka v našom tele obsahuje receptory, ktoré reagujú na hormóny štítnej žľazy.

Na údržbu zdravej štítnej žľazy potrebujete zdravé stravovanie, cvičenie, dostatok odpočinku, pitný režim, minimum stresu a vyhýbanie sa prvkom halidy, ktoré napodobňujú jód (ako sú bróm, chlór alebo flóur)


6 spôsobov, ako regenerovať štítnu žľazu

 

Mali by ste pravidelne konzumovať morské riasy ako sú kelp, wakame, kombu či nori. Obsahujú dôležité minerály a hlavne jód, bez ktorého žľaza nedokáže správne fungovať.

 

 

 

 

Pravidelne konzumujte vývar z kostí

Žiadny iný vývar vám nepomôže posilniť imunitný systém a vyliečiť štítnu žľazu tak ako práve vývar z kostí. Konzumujte každý deň jeden tanier vývaru z kostí s trochou morskej soli. Ideálne si do neho môžete pridať morské riasy uvedené v predchádzajúcom odseku.

 

 

 

 

Kokosový olej

Väčšina olejov na varenie narušuje hormonálny chod tela tým pádom aj štítnej žľazy. Kokosový olej nie. Navyše, kokosový olej predchádza zápalom v tele, ktoré ohrozujú štítnu žľazu.

Kokosový olej posilňuje vašu imunitu a tá sa zase postará o zdravie štítnej žľazy. Užívajte aspoň 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja.

 

 

Zvýšte príjem týchto vitamínov

Snažte sa zvýšiť príjem vitamínov A, D a K2.
Ak vám chýba niektorá z uvedených vitamínov, zrejme tým trpí aj vaša štítna žľaza.

Jedzte preto potraviny, ktoré sú bohaté na tieto vitamíny prípadne ich dopĺňajte vo forme doplnkov stravy.

 

Vyhýbajte sa potravinám s obsahom lepku

Lepok vedie u množstva ľudí k autoimunitným chorobám. Štúdie ukázali, že je zodpovedný za Hashimotovu tyreoditidu, čo je ochorenie štítnej žľazy a to vedie k autoimuntnej reakcii tela.

Vyhýbajte sa tiež arašidom a arašídovému maslu, pretože arašidy obsahujú látky zvanej goitrogeny, ktoré narušujú správnu činnosť štítnej žľazy.

 

You Might Also Like