Toto pred vami lekári taja: Naučte sa ako sa jednoducho regenerovať štítnu žľazu

Problémy so štítnou žľazou sú v súčasnosti pomerne bežné. Bohužiaľ sa aj stáva že tým ľudí trpia a ani si toho nie sú vedomí. Vyskytnú sa občas aj takí, ktorí majú príznaky, ktoré priamo napovedajú k tomu, že sa jedná o štítnu žľazu a nevedia to rozpoznať.

 

Vaša štítna žľaza je zodpovedná hlavne za telesný metabolizmus a tvorbu energie v tele.

Jej zdravie je veľmi dôležité pre celé telo, pretože hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú tvorbu veľkého množstva hormónov dôležitých pre správny chod nášho tela.

Každá jedna telesná bunka v našom tele obsahuje receptory, ktoré reagujú na hormóny štítnej žľazy.

Na údržbu zdravej štítnej žľazy potrebujete zdravé stravovanie, cvičenie, dostatok odpočinku, pitný režim, minimum stresu a vyhýbanie sa prvkom halidy, ktoré napodobňujú jód (ako sú bróm, chlór alebo flóur)


6 spôsobov, ako regenerovať štítnu žľazu

 

Mali by ste pravidelne konzumovať morské riasy ako sú kelp, wakame, kombu či nori. Obsahujú dôležité minerály a hlavne jód, bez ktorého žľaza nedokáže správne fungovať.

 

 

 

 

Pravidelne konzumujte vývar z kostí

Žiadny iný vývar vám nepomôže posilniť imunitný systém a vyliečiť štítnu žľazu tak ako práve vývar z kostí. Konzumujte každý deň jeden tanier vývaru z kostí s trochou morskej soli. Ideálne si do neho môžete pridať morské riasy uvedené v predchádzajúcom odseku.

 

 

 

 

Kokosový olej

Väčšina olejov na varenie narušuje hormonálny chod tela tým pádom aj štítnej žľazy. Kokosový olej nie. Navyše, kokosový olej predchádza zápalom v tele, ktoré ohrozujú štítnu žľazu.

Kokosový olej posilňuje vašu imunitu a tá sa zase postará o zdravie štítnej žľazy. Užívajte aspoň 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja.

 

 

Zvýšte príjem týchto vitamínov

Snažte sa zvýšiť príjem vitamínov A, D a K2.
Ak vám chýba niektorá z uvedených vitamínov, zrejme tým trpí aj vaša štítna žľaza.

Jedzte preto potraviny, ktoré sú bohaté na tieto vitamíny prípadne ich dopĺňajte vo forme doplnkov stravy.

 

Vyhýbajte sa potravinám s obsahom lepku

Lepok vedie u množstva ľudí k autoimunitným chorobám. Štúdie ukázali, že je zodpovedný za Hashimotovu tyreoditidu, čo je ochorenie štítnej žľazy a to vedie k autoimuntnej reakcii tela.

Vyhýbajte sa tiež arašidom a arašídovému maslu, pretože arašidy obsahujú látky zvanej goitrogeny, ktoré narušujú správnu činnosť štítnej žľazy.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like