Toto ovocie je lepšie ako pomaranč s citrónom dohromady – dokáže úžasné veci. Nikdy ho ale nekupujte, ak ho uvidíte bez fólie!

Toto je ovocie, ktoré sa nám spája najmä so zimnými mesiacmi. Na pultoch obchodov je ho dostatok a ak ste ho ešte neochutnali, mali by ste to čím skôr napraviť…

Pomelo je nielen osviežujúce a chutné, ale je aj veľmi zdravé. To však neplatí len o samotnom plode, ale aj o jeho šupke. Toto ovocie má v sebe to najlepšie z citróna a pomaranča, ba dokonca ukrýva ešte oveľa viac.

 

Pomelo a jeho účinky na zdravie

 

Nikdy nekupujete Pomelo bez fólie!

Problémom pomela je, že veľmi rýchlo vysychá a nedokáže ho ochrániť ani tučná šupka. Práve preto sa pomelo balí do fólie, ktorej úlohou je tento proces spomaliť. Ak si kúpite pomelo bez fólie, je veľmi pravdepodobné, že jeho dužina bude vysušená.

Ochráni srdce a kosti

Pomelo dokáže znížiť škodlivý cholesterol v krvi a chráni celý kardiovaskulárny systém. Pomelo má vysoký obsah draslíka a ten je veľmi potrebný pre srdce. Vďaka mangánu a železu ho ocenia športovci ale aj ľudia, ktorí majú fyzicky náročnú prácu. Odporúča sa tiež pacientom trpiacim chudokrvnosťou. Zároveň obsah draslíka prospieva aj kostiam a pôsobí ako prevencia vzniku osteoporózy.

Chráni pred rakovinou tráviacemu traktu

Už starí Číňania vedeli, že mäkká časť kôry (vnútorná časť) je veľmi prospešná pre tráviaci trakt a činnosť čriev. Obsahuje bioflavanoids, ktoré pôsobia ako prevencia rakoviny hrubého čreva, pankreasu a žalúdka.

Pomôže pri infekcií močových ciest

Pomelo obsahuje vysoké množstvo vitamínu C a pomáha vyplavovať z močového ústrojenstva baktérie, ktoré sú pôvodcom zápalov a infekcií. Výťažky z pomela často obsahujú aj lieky, ktoré pomáhajú zvládnuť tieto problémy.

Odbúrava tuky, pomôže Vám schudnúť a prečistí organizmus

Zápcha, spomalený metabolizmus, pocit ťažoby – to všetko vám pomôže pomelo zvládnuť. Obsahuje enzýmy, ktoré odbúravajú tuky a dokáže tak výborne prečistiť organizmus.

Posilňuje imunitu

Za to môže nielen obsah vitamínu C, ale aj ďalšie antioxidanty a vitamíny, ktoré toto ovocie ukrýva. Stačí, keď si denne dáte asi 2-3 mesiačiky z tohto ovocia.

Pre krásu

Pomelo chráni bunky pokožky pred predčasným starnutím a zároveň prospieva zdraviu nechtov a vlasov. Najmä počas jesene a zimy sa ženy trápia s nadmerným vypadávaním vlasov, konzumácia pomela je výborným spôsobom, ako tento problém eliminovať.

 

 

Čo ešte dokáže Pomelo?

  • pôsobí blahodárne na nervový systém, odbúrava stres
  • pomôže s dýchaním a upchatými dutaninami
  • zmierni suchý, dráždivý kašeľ
  • vývar z kôry sa v starovekej Číne pridával do kúpeľov s cieľom uvoľniť a očisty organizmu
  • podporuje pravidelnú stolicu
  • pomôže vám lepšie spať

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like