Toto nikto neurobí za vás: 21 vecí, ktoré musíte povedať vašej dcére. Bola som prekvapená, ako jej to pomohlo

Byť matkou je veľké šťastie, no niekedy aj tvrdá drina. Je dôležité deťom vhodným spôsobom vysvetliť, že svet nie je jednoduchý a krásny ako to je opísané v rozprávkach. Žijeme v dobe, kedy to nikto nemá jednoduché a práve to je jeden z hlavných dôvodov, prečo by ste mali svoje dieťa pripraviť na možné ťažkosti v živote dospelého človeka.

Zvykli sme sa správať k našim dcéram ako k princeznám, áno, nie je na tom nič zlé. Na druhej strane by sme im však mali povedať, že na ceste životom môžu naraziť na nástrahy, ktoré je potrebné prekonať so vztýčenou hlavou. Ešte pred tým, ako vaša dcéra prejde do obdobia dospelosti, povedzte jej týchto 21 rád, ktorými nejeden jej problém uľahčíte…

 1. Láska neznamená vždy šťastie. Z nevydareného vzťahu si musíte vziať ponaučenie a uvedomiť si chyby, no v žiadnom prípade nie je potrebné strácať vieru v lásku.
 2. Byť šťastný je životná voľba. Nemusí sa to týkať len peňazí, kariéry a materiálneho bohatstva.
 3. S mužmi musíte byť opatrné. Je dôležité si uvedomiť, že za peknými slovami a skutkami sa môže skrývať len krátkodobý záujem.
 4. Hlavné je, aby ste sa naučili rešpektovať a milovať samú seba. Nikto nemá právo vás urážať, ponižovať či nebodaj fyzicky týrať. Musíte mať odvahu na odchod z tzv. toxického vzťahu.
 5. Mali by ste sa naučiť počúvať vašu intuíciu a nenechať sa oklamať prvým človekom, ktorého stretnete. Jednoducho povedané, nie všetci ľudia sú dôveryhodní.
 6. Niečo také ako množstvo priateľov neexistuje. Vo vašom úzkom okruhu majte len tých, ktorí sú s vami v dobrom aj v zlom.
 7. Nepotláčajte v sebe slzy. Silné ale aj slabé ženy plačú. Nie je na tom nič zlé a emóciám by ste nemali dávať stopku. Tak či onak, zdravie ženy závisí aj od jej psychického a emocionálneho stavu.
 8. Vzhľad by mal byť pre ženu dôležitý, ale nie je to najhlavnejšia vec. Vyžarujúca vnútorná krása totiž ozdobí každú ženu aj vtedy, keď mladosť odíde.
 9. Skôr, ako urobíte niečo neuvážené, popremýšľajte o následkoch, s ktorými budete musieť neskôr žiť. Je lepšie, ak nebudete ďalšou ovečkou v stáde a budete mať vždy na všetko svoj vlastný názor.
 10. Rešpektujte druhých a želajte im len to najlepšie. Nezabúdajte ani na seba – berte sa také, aké ste a ľúbte sa.
 11. Naučte sa vnímať kritiku druhých, no neberte si ju až príliš k srdcu. Jednoducho môžu na vás žiarliť alebo majú nízke sebavedomie. Viera vo vlastné sily je jediným kľúčom k úspechu.
 12. Ľudia nie sú vždy úprimní a často klamú. Musíte sa naučiť vedieť rozoznať pravdu od lží.
 13. Nezasväcujte okolie do všetkých oblastí vášho osobného života. Zvlášť je nevhodné hovoriť o konfliktoch a problémoch v rodine. Nepotrebujete predsa vyvolávať ďalšiu závisť a hnev.
 14. Radujte sa z toho, čo máte. Neprestávajte však pracovať, aby ste sa mali v živote lepšie.
 15. V živote je potrebné určovať si ciele. Naplánujte si ich a vytýčte z nich priority. Nič sa predsa neurobí samo.
 16. Život človeka je len v jeho rukách. Nenechajte nikoho diktovať vám to, ako by ste mali žiť svoj život.
 17. Dobro by sa malo vykonávať potichu. Nezaujímajte sa o chvastanie a navyše, samochvála smrdí.
 18. Musíte byť schopná odpúšťať. Je to pre vaše vlastné dobro, pretože hromadenie hnevu a odporu sa nevypláca.
 19. V každom vzťahu nastávajú ťažké obdobia. Hlavnou vecou je prekonať všetko spoločne, porozprávať sa o vzniknutom konflikte a byť schopný dosiahnuť kompromis na oboch stranách.
 20. Nestojí za to hrabať sa v minulosti. Je to história a dôležitejšie je žiť v prítomnosti a občas premýšľať nad budúcnosťou.
 21. Život je úžasný! Zažívame v ňom pekné aj smutné chvíle, ale sú to práve tie nevydarené dni, ktoré nám ukazujú vážiť si tie lepšie.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

 

zdroj:takprosto.cc

 

You Might Also Like