Toto je dôvod, prečo máte uprostred noci kŕče v nohách. Len dve suroviny vám pomôžu zbaviť sa tohto problému

Kŕče sú mimovoľné kontrakcie svalu alebo skupiny svalov, ktoré sú sprevádzané silnou a nepríjemnou bolesťou. Príčin, prečo sa nám to deje, je mnoho.

Môže to byť zo stresu, z únavy, nedostatku horčíka v tele, prípadne aj z hypotermie, rovnako ako kŕčové žily. Zrejme každý z nás sa už uprostred noci prebudil na kŕč v nohe. Ako tomu zabrániť?

 

 

Kŕče sa často vyskytujú práve v noci, kedy je telo úplne uvoľnené . Dochádza k nim v dôsledku nesprávnej polohy tela v posteli alebo zlého prekrvenia končatín. Ak sa chcete zbaviť ostrej bolesti, stačí sa posadiť a niekoľkokrát „poštipkat“ kožu. Keď bolesť odznie, mali by ste sa postaviť a premasírovať si lýtkové svaly. Kŕčov sa však môžete zbaviť aj pomocou špeciálnej mastičky, ktorú si môžete vyrobiť aj sami.

 

Na výrobu budete potrebovať:

extrakt z rastlinky s názvom lastovičník väčší (tinktúra)

vazelína

Príprava:

Tieto dve ingrediencie namiešajte v miske v pomere 1: 2. Každý deň večer po sprchovaní si touto masťou potrite miesta, kde mávate kŕče najčastejšie. Ostatné miesta natierať nemusíte. U niekoho to pomôže hneď, iný musí pár dní počkať, kým sa účinok dostaví.

Frekvencia záchvatov sa výrazne zníži, kŕče prestanú a bolesť viac nebudete pociťovať. Ak poznáte niekoho, kto má problém s kŕčmi v nočných hodinách alebo počas športového výkonu, odporučte mu túto skvelú mastičku. Naozaj funguje!

Zdieľajte s priateľmi na Facebooku a pomôžte aj im!

 

You Might Also Like