TOTO je 6 signálov, ktoré varujú pred rakovinou vaječníkov!

Táto rakovina sa radí medzi tie najzákernejšie. Nikto ešte nedokázal presne určiť, čo túto rakovinu spôsobuje, ale existuje zhruba 20 rôznych typov rakoviny, ktoré môžu vaječníky napadnúť.

Ak sa podarí túto škaredú chorobu podchytiť včas, dá sa s ňou bojovať a vyhrať. Vo väčšine z prípadov sa to dá zistiť až v pokročilom štádiu, a potom už sa s tým veľmi ťažko niečo robí. Na čo si teda dať pozor?

 

6 príznakov rakoviny vaječníkov.

1 – Bolesti panvy alebo brucha

Ak je bolesť rovnaká a neustáva, tak je jasné, že niečo nie je v poriadku. Môže sa jednať buď o cystu na vaječníkoch alebo o rakovinu vaječníkov.

2 – Nafúknuté brucho

Väčšinou vás bolí z dôvodu prejedenia alebo prebytku tekutín, ale môže to byť aj príznakom rakoviny.

3 – Problémy s močením

Časté až otravné močenie. Ide o to, že močový mechúr si hromadí viac tekutín ako obvykle. Vo väčšine z prípadov sa jedná len o problém s močovými cestami, ale radšej si na to dajte pozor..

4 – Nechuť

Táto rakovina vám naruší metabolizmus. Mozog dostáva zmätené hormonálne signály o tom, že nič nepotrebuje, a tak na nič nemáte chuť.

5 – Špinenie medzi menštruáciami

Krv v dobe, keď sa vyskytovať nemá, môže mať spojitosť s množstvom ženských problémov. Väčšinou sa jedná o tie reprodukčné, kam sa radí bohužiaľ aj rakovina.

6- Zmena stolice

Či už sa jedná o akúkoľvek zmenu stolice, mohlo by to byť prejavom rakoviny, avšak akejkoľvek, nie iba vaječníkov.

 

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: vipzeny.cz

You Might Also Like