Toto je 6 dôvodov prečo vám možno brnia končatiny

Určite každý z nás sa stretol s pocitom „mravčenia“ rúk či nôh sprevádzané brnením. Častým dôvodom je prerušenie krvného obehu v dôsledku stlačenia ciev a nervových zakončení. Najlepšie je potom sa začať hýbať alebo zmeniť polohu pre zníženie brnenia.Ak sa Vám to, ale stáva často, tak sa môže jednať o vážnu chorobu. Preto si prečítajte týchto 6 príčin, ktoré vám možno pomôžu vyriešiť tento problém.

 

 

Krčná osteochondróza

Ide o porušenie krčnej chrbtice, ktoré spôsobuje priškrtenie nervov.Z toho potom vzniká necitlivosť rúk a bolesť hlavy. Mali by ste začať sledovať držanie svojho tela. A naučiť sa pár jednoduchých cvikov.
Najlepšie urobíte, keď navštívite svojho lekára, ktorý Vám pomôže s diagnostikou následne odporučí vhodné liečenie.

Roztrúsená skleróza

Je to veľmi závažné nervové ochorenie.
Vzhľadom k poškodeniu mozgu a miechy a nervových membrán potom dochádza k porušeniu priechodu nervových impulzov. Pociťujete otupenosť a citlivosť je tiež znížená?
Mali by ste vyhľadať neurológa.

Karpálny tunel

Je vypozorovaný u ľudí, čo majú monotónnu prácu (programátor, hudobník, krajčírka)
Dochádza tak k opuchu šliach, ktoré prechádzajú cez úzky kanál. Je to spôsobené opakovaným pohybom prstov. Človek potom má aj problém sa na rukách udržať a pociťuje nepríjemný tlak v zápästí. Ak nevyhľadáte lekára, tak v pokročilom štádiu to môže viesť až k svalovej artrofii.

Žilová trombóza

Toto ochorenie je bolestivé a spôsobuje opuch postihnutej končatiny a môže viesť k vzniku  komplikácií, z ktorých najzávažnejšia je pľúcna embólia. K tej dochádza v prípade, keď sa krvná zrazenina v žile uvoľní a zablokuje niektorú z ciev v pľúcach.
V tomto prípade musíte okamžite vyhľadať lekára.

Anémia a cukrovka

Často je sprevádzaná narušením prekrvenia končatín, čo spôsobuje ich znecitlivenie.

Cievna mozgová príhoda

(CMP, mozgový infarkt, mŕtvica, iktus) je akútny stav, charakterizovaný poškodením mozgu v dôsledku poruchy mozgového krvného obehu.
Najnebezpečnejšia príčina je necitlivosť v rukách. Ak necítite ani dolné končatiny a máte bolesti hlavy, poruchy reči tak okamžite volajte záchranku!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like