Toto doslova vytiahne zadržiavanú vodu z vášho tela a kilá pôdu dole: 10 potravín, ktoré po 50-kte dajú do poriadku postavu a pomôžu aj zdraviu!

Zadržiavanie vody, tiež známe ako edém, sa vyskytuje, keď sa nadbytočné tekutiny hromadia vo vnútri tela. Môže to spôsobiť opuch v rukách, nohách, členkoch aj vačky pod očami. U žien môže dôjsť aj k zadržiavaniu vody počas tehotenstva alebo pred menštruáciou.

 

Zadržiavanie vody v organizme tiež nielen pridá na váhe, ale tiež zaťažuje srdce a vnútorné orgány. Tento problém sa začína často prejavovať u ľudí po 50-tke a je veľmi úzko spojený aj s nadmerným solením a nezdravým životným štýlom.

Nápoj, ktorý dostane z tela zadržiavanú vodu (7-denná kúra)!

Nadbytok sodíka v tele má veľa negatívnych sprievodných javov – okrem záťaže na srdce a cievy sú viditeľnými prejavmi nárast hmotnosti, opuchy a často aj nepekná celulitída. 

Kvôli narušeniu rovnováhy vody a nadbytočnej vody v tele je tuková vrstva nerovnomerne rozložená, čo pôsobí navonok tak, akoby ste boli omnoho viac pri tele.

Tento typ “obezity” nie je nezvyčajný a je veľmi častý u ľudí, ktorý radi a veľa solia. Na riešenie tohoto problému sú výborné prírodné  – diuretiká (odbúravajú nadmerný sodík a teda vodu z vášho organizmu) . Odstraňujú nadbytočnú tekutinu z tela, zmierňujú opuch a regulujú výmenu vody. V tele môže byť až 4 litre nadbytočnej tekutiny. Mali by ste vedieť, že tekutina sa dá výrazne zredukovať už počas 1 týždňa. Nezabudnite počas tohoto obdobia prijímať dostatočné množstvo tekutín – ideálne obyčajnej vody!

Na menšie odbúravanie vody z organizmu sú vhodné napríklad – citrón, zázvor, zelený čaj alebo melón –  nestačia však na to, aby pomohli rýchlo. Na tento účel je vhodný bobkový list . Zelený čaj s vavrínovým listom je spásou pre každého,  kto potrebuje riešiť problém so zadržiavaním vody v organizme za krátky čas a uľaviť tak nielen svojmu zdraviu, ale získať aj krajšiu postavu.

Čaj na “chudnutie”

Budete potrebovať:

  • 800 ml vody
  • 1 škoricová tyčinka
  • 3 polievkové lyžice zelený čaj
  • 1-2 bobkový list

Vodu privedieme do varu a pridáme do nej všetky prísady. Zakryte a nechajte 15 minút lúhovať (ako klasický čaj) Hotový čaj sceďte cez sito alebo gázu a pite 3 krát denne: ráno na prázdny žalúdok, po raňajkách a pred spaním. Pite po dobu 1 týždňa a vždy si medzi ďalšou kúrou dajte 1-2 týždne prestávku (uvidíte sami na sebe).

Zelený čaj a bobkový list sú diuretiká a škorica je potrebná pre chuť (ale skvelá aj na chudnutie). Jej vôňa, niekedy sotva vnímateľná, upokojuje aj veľmi nástojčivú chuť do jedla. Čaj teda chráni pred prejedaním, urýchľuje metabolizmus a odstraňuje nadbytočnú vodu z tela. Jeho chuť sa vám možno zdať trochu nezvyčajná, no stačí pár dúškov a zvyknete si na ňu. Je príjemná.

 

Ďalšie potraviny, ktoré bojujú s nadbytkom vody v organizme

Zeler stopkový

Zeler obsahuje zlúčeninu nazývanú kumarín, ktorá pomáha pri čistení tela od antioxidantov a nahromadenej vody. Tiež pomáha pri trávení a zabraňuje vysokému krvnému tlaku.

Zázvor

Zázvor je považovaný za jednu z najefektívnejších diuretických potravín. Pomáha pri trávení a pomáha odstraňovať všetky škodlivé toxíny z tela.

Mrkva

Mrkva je bohatá na antioxidanty a vitamíny, ktoré uľahčujú detoxikáciu v tele. Vďaka obsahu draslíka pomáha mrkva aj pri udržiavaní hladiny cholesterolu a cukru v krvi

Uhorky

Uhorky majú vysoký obsah vody a obsahujú živiny, ktoré pomáhajú vypláchnuť kyselinu močovú z obličiek. Obsahujú tiež kyselinu kávovú, ktorá pomáha zbaviť sa zadržanej vody. Uhorky majú tiež málo kalórii a pomôžu vám schudnúť.

Brusnice

Brusnice sú bohaté na antioxidanty a vitamín C – tieto látky  pomáhajú dostať nadbytočnú vodu z tela. Tiež chránia bunky tela pred poškodením spôsobeným toxínmi a voľnými radikálmi, ktoré produkuje vaše telo počas procesu metabolizmu.

Škorica

Škorica obsahuje chróm, ktorý pomáha pri kontrole chuti do jedla. Škorica tiež pomáha zvýšiť imunitu a je skvelým pomocníkom na detoxikáciu.

Špargľa

Vysoký obsah draslíka v špargle pomáha predchádzať zbytočnej retencii vody v tele.

Zelený čaj

Zelený čaj je prírodné diuretikum. Výskum ukázal, že pravidelné pitie zeleného čaju môže  znížiť telesný tuk až o 19%.

Púpava

Púpava sa tradične používa ako prírodné diuretikum. V Európe sa extrakt z púpavy používa na liečbu mnohých zdravotných stavov a je schválený Nemeckou komisiou E na zníženie zadržiavania vody.

Melón

Melóny pozostávajú z 92% vody a sú priam preplnené rôznymi minerálmi a vitamínmi, ktoré majú diuretické vlastnosti.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like