Toto dievčatko dalo pri návšteve hračkárstva predavačke veľkú lekciu. Jej počin a slová vás dojmú k slzám!

Nie je žiadnou novinkou, že deti dokážu dospelých poriadne potopiť najmä v otázkach morálky a nevedomého vyznávania skutočných životných hodnôt. V dobe, kedy vo svete rastie extrémizmus a ľudia sa posudzujú podľa farby pokožky, sú tu stále deti, ktoré dokážu oceniť to, čo je na ľuďoch naozaj krásne. Jednoducho povedané – deti vedia, že človeka nerobí človekom farba pleti ani krajina, kde sa narodil.

Malá bojovníčka za ľudské práva

Sophia Benner má iba dva roky a žije v Kalifornii. Keď sa po prvýkrát vybrala sama na záchod a nie na nočník, jej matka Brandi Benner sa rozhodla, že kúpi dcérke ako odmenu malý darček. Malá Sophia sa tak dostala do jedného z najväčších hračkárstiev v meste. Vybrať si mohla hračku, ktorá sa jej najviac páčila.

Černošská lekárka

Sophia si vybrala bábiku. Keď však prišli s mamou k pokladni, reakcia predavačky prekvapila dievčatko aj jej matku. „Ste si istí, že chcete túto bábiku?“, spýtala sa predavačka. Sophia bez váhania prikývla. „Táto bábika však nie je taká pekná ako ty, pozri, má čierne vlásky. Máme bábiky, ktoré by sa ti určite páčili viac“. Problém bol podľa pokladníčky v tom, že Sophia mala svetlé vlasy, zatiaľ čo bábika bola černoška. Mala znázorňovať černošskú lekárku. Malá bojovníčka predavačke pohotovo odpovedala tak, ako dokáže odpovedať len dvojročné dieťa: „Nie, táto bábika je pani doktorka. A ja som jej pacientka. Ona je krásna a má krásne vlasy. A aj ja som. Obidve sme rovnako pekné.“.

Prekvapení zákazníci

Predavačka sa na Sophiu s údivom zadívala a zahanbila sa rovnako ako niekoľko ďalších zákazníkov stojacich v rade. Nakoniec pripustila, že dievčatko si vybralo naozaj dobre. Keď sa vrátili domov, Sophiina mama sa o svoj príbeh podelila so známymi na sociálnej sieti. Dojatá z dcérinej reakcie napísala: „Táto skúsenosť mi len potvrdila správnosť môjho presvedčenia, že sme sa nenarodili všetci rovnakí a nezáleží na tom, akú máme farbu pleti. Koža môže byť rôznych farieb, rovnako ako vlasy a všetky tieto farby sú krásne“.

 

Fotografia dievčatka a text na sociálnej sieti jej mamy obletela svet a v priebehu štyroch dní na ňu reagovalo viac ako 450 000 užívateľov. Malá zástankyňa ľudských práv ešte stále nevie, aké nevinné a úprimné posolstvo dala svetu, no sme si istí, že keď vyrastie, bude z nej ozajstná bojovníčka proti rasizmu.

Čo si myslíte o Sophiinom posolstve vy? Dajte nám vedieť v komentároch na facebooku.

zdroj: amazonaws.com

 

You Might Also Like