Toto by mala vedieť každá žena: 7 skvelých dôvodov, prečo ste mali používať citrón denne!

Citróny sú extrémne zdravé citrusové plody, ktoré ponúkajú nespočetné zdravotné výhody, ale každý z nás netuší, ako sa dá citrón používať v každodennom živote.

Citróny sú bohatým zdrojom vápnika, horčíka, železa, vitamínov B, fosforu a vitamínu C (88%).

Citrón detoxikuje telo, posilňuje imunitný systém, čistí močový trakt, upokojuje bolesti hlavy a pomáha pri chudnutí.

Citrónová šťava je jedným z najsilnejších prírodných liečiv v liečbe kožných problémov. Preto sa často pridáva k rôznym krémom, peelingom, maskám, rovnako tak prípravkom pre starostlivosť o vlasy a výrobkom používaným k zlepšeniu zdravia nechtov a zubov.

Dnes Vám prinášame 7 skvelých dôvodov, prečo by ste mali citrón používať denne:

 

1) Vyživuje pokožku

Aplikácia citrónovej šťavy na tvár pomocou vatového chumáčiku vyživuje kožu, rozjasní ju a zanechá ju hebkejšiu a sviežu.

2) Odstraňuje tmavé skvrny

Naneste citrónovú šťavu na tvár a nechajte pôsobiť po dobu 15 minút – potom si umyte tvár vlažnou vodou. Tým sa vyčistí Vaša pleť, zosvetlí sa pigmentové škvrny a vyliečite akné.

3) Odstraňuje čierne bodky

Citróny účinne ošetrujú čierne bodky, pretože sú bohaté na vitamín C a minerály, ako je draslík, vápnik a horčík, ktoré poskytujú silné antibakteriálne vlastnosti.

4) Vyživuje nehty

Namáčajte si nechty v citrónovej šťave po dobu 10 minút, aby ste ich rozjasnili a posilnili. Potom je ošetrite roztokom z bieleho octu a horúcou vodou.

5) Suché a popraskané rty

Pred spaním naneste citrónovú šťavu na suché a popraskané pery. Pery budú hebkejšie a odstránite z nich mŕtve kožné bunky.

6) Používajte citrón ako prirodzený dezodorant

Citrón si rozkrojte na polovice a potrite si nimi podpazušie – tým zlikvidujete zlý zápach, odstránite pot a oblasť v podpazuší zanecháte sviežu a čistú. Umyte vlažnou vodou.

7) Citron môže zosvetliť vlasy

Citrónová šťava je skvelým prírodným prostriedkom pre zosvetlenie vlasov. Stačí rozpustiť 50 ml čerstvo vylisované šťavy v 200 ml vody a vlasy opláchnuť. Pre najlepší efekt postriekajte vlasy týmto roztokom krátko predtým, než vyjdete von na silné slnečné svetlo.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like