To, na čo prednedávnom prišli izraelský doktori prišli je ohromujúce! Našlo sa riešenie na…

Vírus zlyhania ľudskej imunity  – vírus spôsobujúci AIDS. HIV objavili už v roku 1983 a od tej doby sa zistili ďalšie dva druhy tohto ochorenia.

HIV znižuje odolnosť organizmu voči rôznym druhom ochorení. K infekcii dochádza, keď sa do krvného obehu zdravého človeka dostane tekutina infikovanej osoby.

Vo vonkajšom prostredí vírus HIV umiera takmer okamžite. Doposiaľ neexistuje žiaden liek, ktorý by vedel vyliečiť človeka s HIV. Sú lieky, ktoré síce korigujú toto ochorenie, no predlžujú len neaktívne štádium HIV bez toho, aby človeka kompletne vyliečili.

Nedávno sa vedcom na židovskej univerzite v Jeruzaleme podaril prekvapivý objav. Tvrdia, že identifikovali proteín nazvaný Gammora, ktorý môže takmer úplne odstrániť vírus HIV.

V súčasnosti si liek prešiel už prvou fázou testovania. Jedná sa o bežné tabletky obsahujúce tento proteín v koncentrovanej forme.

Účinnosť lieku je ohromujúca – 97%. Toto je miera produktívneho zničenia HIV v infikovanom organizme. Zatiaľ na svete neexistuje liek s lepšími výsledkami.

Je tiež dôležité poznamenať, že Gammora nemá žiadne vedľajšie účinky. To znamená, že liečivo sa orientuje výhradne na vírus a ignoruje zdravé bunky.

Existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa liek dostane na farmaceutický trh v priebehu budúceho roka. Jeho cena bude omnoho nižšia než u iných liekov na boj s HIV.

Výskumníci dúfajú, že liek bude čoskoro k dispozícii v najchudobnejších oblastiach Afriky, kde je číslo ľudí infikovaných vírusom HIV katastrofálne vysoké.

Úžasné, však? Je to nová nádej pre milióny ľudí na celom svete a nová etapa v živote každého, kto sa vylieči.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like