To myslia vážne takéto ceny ? V košickom podniku sa už pripravujú na MS v hokeji aj týmto spôsobom. Flašu kúpite za takmer 5000€

Majstrovstvá sveta v hokeji sa blížia a celé Slovensko sa pripravuje na túto dôležitú a veľkú udalosť. Hlavne sú to mestá Bratislava a Košice kde sa majú konať jednotlivé zápasy. Keďže je to celosvetová udalosť, všetci očakávajú nápory turistov a fanúšikov hokeja.

Okrem príprav sa na Slovenku deje aj čosi iné, a to konkrétne zdražovanie. Nie jeden Slovák si všimol zdražovanie ubytovaní. V tomto prípade sa nejedná len o hotely, ale taktiež aj o AirBnb ubytovanie. Zatiaľ čo normálna priemerná cena na noc v Košiciach vychádzala od 30€ do 70€, cez šampionát to bude až 5-násobne viac.

To znamená, že ak ste si dnes rezervovali izbu za 50€, počas majstrovstiev by to bolo až neuveriteľných 300€. Túto príležitosť zarobiť využilo niekoľko Slovákov. Rozhodli sa pre výlet na pár dní, aby mohli svoje byty prenajať.

Zvyšovanie cien sa netýka len ubytovania, ale taktiež aj podnikov. Na Facebookovej stránke Košice-kuriozity a absurdity sa objavila fotografia nápojového lístka z istého košického podniku. Ľudia boli šokovaní hlavne cenou za fľašku Hennessy Richard, za ktorú si počas majstrovstiev zaplatíte 4 999€. Na internete si túto fľašu môžete objednať za 2 300€.

Ľudia sa teda rozdelili na viacero táborov. Niektorí tvrdia, že zvyšovanie a stanovanie cien je na každom podniku. Iní sa zase prikláňajú k názoru, že je to celé choré. Názor si utvorte všetci sami.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like